7. mai 1998 kell 22:00

7.--10. maini idamuusika festival Orient

Tallinnas, Pärnus, Tartus, Viljandis, Tõrvas, Jõgeval, Rakveres, Purtses

Kui teie senised kogemused ida muusikaga on veidrad, siis kasutage võimalust oma arvamust muuta. Pühendage tunnike idamaa muusikat ja kultuuri tutvustavale festivalile, mille osalejaskond on väga esinduslik: Araabiast, Indiast, Tiibetist, Siberist, Hiinast ja Jaapanist.

Seekordne festival jõuab üle Eesti. Tallinna üritustest lubavad eredaid elamusi laupäeva õhtul Eesti Kontserdi kammersaalis toimuv teetseremoonia ja pühapäevaõhtune (kell 19) Ikuta Shinto templiansambli etteaste Estonia kontserdisaalis, kus kantakse ette kaks Hiinast pärit tantsu ja kaks 300 aasta tagust jaapani päritolu etendust.

Pühapäeval kell 16 on Eesti Kontserdi kammersaalis harukordne sündmus: Tiibeti laama Konchok Tampheli esitab spetsiifilise keha mõttelise ohverdamise rituaali, mida tavaliselt publikule ei näidata. Restoranis Tanduur tutvustatakse India piirkondade rahvusroogi.

Raekoja taga asuvast raevanglast tasub vanalinna jalutuskäigul läbi astuda, sest meie nahakunstnikud eksponeerivad just selle hubase muuseumi tillukestes saalides igati vahvaid kotte, mis garanteerivad muheda elamuse ka end kõige kunstikaugemana tundvale inimesele.

«Tühi kott» on eelkõige ideenäitus, kust ei tasu otsida praktilist turu- või käekotti. Pigem on see mänguline vaimukas mõtisklus koti kui nähtuse üle, tutvustas ETA-le Maarja Undusk Eesti Naha Liidust. Materjali valikul pole piire -- kotte on valmistatud nii nahast kui tekstiilist, metallist, võrgust ja kilest.

«Külaline tulevikust» on menuromaanide autori Michael Crichtoni teose järgi vändatud ulmefilm, milles osaleb rida filmimaailma nimekaid inimesi: Dustin Hofmann, Sharon Stone, Samuel L. Jackson. Filmi 300 aastat ookeani põhjas lebanud tulnukate laeva uurivast rühmast lavastas Barry Levinson. Film kestab 2 tundi 13 minutit.

«Nabucco» on Estonia üks edukamaid lavastusi, sest publiku huvi sarnaneb esietendusteaegsega. Tänasel, pühapäevasel ja kolmapäevasel etendusel lisavad vürtsi mustanahalised solistid Johannes von Duisburg ja Poulette de Vaughn. Nebukatnetzarina üles astuv von Duisburg on mitmekülgse repertuaariga bariton, kes on õppinud nimekate lauljate juures.

Hetkel kuum