17. mai 1998 kell 22:00

Tivolid võistlevad külastajate pärast

«Kaks lõbustusparki on Tallinnale palju,» nendib Rocca al Mare Tivoli juhatuse esimees Ivar Lindpere. «Alla poole miljoni elanikuga linnas jääb ellu tegelikult üks, midagi ei ole teha.»

Kadrioru tivoli esindaja Mart Külvi nii pessimistlik pole. Ta leiab, et Lasnamäe on nende jagu, Õismäe on Rocca al Mare jagu ja linn lõigatakse keskelt pooleks. «Mujalt Eestist korjab suvine Tivoli-tuur rahad kokku,» lõpetab ta kaardistamise.

Konkurentsist lõikab kasu lapsevanem, sest mitmendat aastat on mõlemas Tallinna lõbustuspargis piletihinnad 10 ja 20 krooni piires.

Tallinna linn soosib rohkem Rocca al Mare tivolit, kus ta on kolmandikuga osanik ja ettevõtte nõukogus istub abilinnapea Kalev Kallo.

Rocca al Mare tivolit juhib endine abilinnapea Ivar Lindpere. Lisaks on omanike seas Soome lastekaitsefond ja investeerimisfirma Inrestauraator Investeeringute AS.

Rocca al Mare Tivoli ASil on 5,6 hektari suuruse krundi kasutamisõigus 99 aastaks.

Kadrioru lõbustuspargi omanik on ärimees Mart Külvi, kes rentis pargi esialgu mõneks aastaks Tallinna lauluväljakult, ühtlasi ostes kaasa pargis nõukogu ajast olnud atraktsioonid.

Stardipositsiooni erinevusest hoolimata on Kadrioru tivoli Mart Külvi sõnul kokkuvõttes kasumis ja loodab tänavu suvel investeeringud tagasi teenida. Rocca al Mare on kahe tegutsemisaasta järel ligi kahe miljoni krooniga kahjumis.

Kui Kadriorus on Külvi kinnitusel kõik atraktsioonid välja ostetud ja pangalaenu ei ole võetud, siis Rocca al Mare tivoli liisis eelmisel aastal atraktsioone 20 miljoni krooni ja sel aastal 18 miljoni krooni eest.

Rocca al Mare lõbustuspargi äriplaani tasuvus on tehtud viie aasta peale.

Kadrioru pargi peremees Mart Külvi suhtub konkurenti lugupidavalt: väga vahva. «Neil on võimalusi rohkem, neil on aktsionär linn. Aga me oleme siin erafirma ja sellist 30 miljonit pole võimalik investeerida. Tublid!»

Tubliks nimetatud Rocca al Mare lunapargi juhataja Ivar Lindpere nendib, et praegu kasutavad nad ainult neljandikku territooriumist, kuid rahapuudus ei võimalda seda laiemaks ehitada. «Rohkem me laenu peale investeerida ei saa, mõõt on juba täis. Nüüd tuleb teenida ja omatuludest edasi ehitada,» seletab Lindpere.

Arenguplaanid on ka Mart Külvil Kadriorus, kes kavatseb parki rajada väikesi sportlikke oaase täiskasvanutele. Minigolf on juba olemas, varsti tulevad platsi kriketimängijad, lubab ta.

Hetkel kuum