EAG Autokeskuse pankrot kuulutati välja
Autokeskuse võlausaldajate koosolek toimub 26. juunil

26. mai 1998, 00:00

«Kuna isegi võlgniku esindaja tunnistas kohtus firma maksejõuetust, ei jäänud kohtul muud üle, kui pankrot välja kuulutada,» ütles Savi. «Ka kõik muud andmed näitavad firma selget maksejõuetust.»

Savi lausus, et võlausaldajate üldkoosolek toimub 26. juunil.

EAG Autokeskus on võlgu ligi 1600 inimesele. Ettevõttel on bilansi järgi 1,7 miljonit krooni võlgnevusi, millele võlausaldajate avalduste alusel lisandub 87 miljonit krooni peamiselt eraisikutelt laenuks võetud raha.

Savi sõnul on EAG Autokeskuse bilansiline väärtus on umbes 1 miljon krooni, kuid tegelik väärtus vähemalt poole väiksem. «Kui pankrotipessa ei õnnestu midagi tagasi võita, on tegu vaid pankrotimenetluse kulude katmisega,» rääkis Savi. Ta lisas, et firma maksejõuetuse põhjalikuks uurimiseks tuleb veel teha audiitorkontroll.

EAG Autokeskuse omanikud on Eha ja Aleksander Petru?enkov ning Georg Tepp. Tepp ja enesetapukatse teinud Aleksander Petru?enkov sattusid pärast kahju ilmsiks tulekut haiglasse.

EAG Autokeskuse pankrot on üks Eesti suuremaid eraisikuid puudutavaid pankrotte pärast Tartu Kommertspanga ja Otepää Ühispanga likvideerimist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing