Forekspank asub väärtpabereid müüma

08. juuni 1998, 00:00

Eesti ja Venemaa aktsiaturgudel toimunud hinnalangus on tekitanud Forekspangale lühiajaliste aktsiainvesteeringute realiseerimisel sellel aastal 17,6 miljonit krooni kahjumit. Lisaks on pank saanud väärtpaberitest viie kuuga realiseerimata kahjumit 23,4 miljonit krooni.

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk ütles, et pank tühistas oma senise kasumiprognoosi, sest aasta esimese viie kuu 7,7 miljoni kroonine kahjum muutis pangagrupi 121 miljoni kroonise kasumiprognoosi täitmise ebareaalseks.

Luki sõnul võttis Forekspanga juhatus vastu otsuse suurendada traditsioonilisest pangandustegevusest saadava tulu osa.

Lukk ütles, et Forekspank on otsustanud vähendada väärtpaberite osakaalu panga varades. Samas ei nõustunud ta ütlema, millal ja kui suures ulatuses asub pank oma väärtpaberiportfelli realiseerima.

Forekspanga väärtpaberiportfelli maht on panga andmetel üle 200 miljoni krooni. Panga bilansimaht oli mai lõpus 2,8 miljardit krooni.

Forekspanga aktsia oli reedel Tallinna börsil kõige suurem langeja. Forekspanga aktsia odavnes päevaga ligi 15 protsenti, kukkudes 50,5 krooni tasemele.

Languse tegid börsil läbi ka teiste pangaaktsiate hinnad. Alla viie protsendi kukkus vaid Ühispanga aktsia hind.

Tõnu Vanajuur ASist Cresco Väärtpaberid lausus, et investorid tegid Forekspanga tulemuste põhjal järelduse, et ka teiste pankade eelmise kuu tulemused jäävad kesiseks ja kogu pangandussektor langes börsil.

Ivar Lukk ütles võimalikke ühinemisi kodu- või välismaiste pankadega kommenteerides, et praegune aktsia hind börsil ei kajasta Forekspanga tegelikku väärtust ja pank pole nii suures rahahädas, et ühinemishuvi väljendataks paari lähema kuu jooksul.

Lukk lisas, et võimalikku ühinemist mõne teise finantsasutusega peab panga juhatus pikemaks strateegiliseks küsimuseks, mille eel tuleb panga õige turuväärtus välja tuua ja Venemaa Pioneer-pank korralikult kasumit tootma panna.

Forekspank on näidanud üles huvi 35 protsendi Pioneer-panga aktsiate ostmiseks. Aktsiate ostutehing sõltub Luki sõnul mõningate protseduuriliste küsimuste lahendamisest. Tema prognoosi kohaselt sõlmitakse aktsiate ostutehing juulis. Pioneer-panga aktsiate ostmine läheb Forekspangale maksma ligi 80 mln krooni.

Lukk lausus, et tehingu finantseerimise küsimus ei ole veel lõplikult otsustatud. Ta ütles, et Forekspanga omakapitali suurendamiseks on võimalik valida aktsiakapitali emiteerimise või allutatud laenu vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing