Odav Celeron ründab Pentium II

10. juuni 1998, 00:00

Tasapisi hakkavad Pentium II arhitektuuriga protsessorid «tavalisi» Pentiume ka odavamatest arvutitest välja tõrjuma. Selle arengu kiirendamiseks Inteli välja töötatud Celeroni protsessor on nüüdseks ka Eestis toodetavatesse arvutitesse jõudnud.

Inteli plaanide kohaselt kujuneb Celeronist üldnimetus odavamate ja väksema võimsusega Pentium II arhitektuuriga protsessoritele, millest saab paljude ennustuste järgi odavama klassi arvutites uus standard. Erinevalt teistest puudub Celeroni nime kandval protsessoril väline vahemälu ning moodulit kattev kest. Sellele vaatamata sobib Celeron nagu teisedki Pentium II protsessorid samasse nn Slot 1 pessa.

Uues Astro Energys on ka spetsiaalselt Celeroniga kasutamiseks mõeldud emaplaat.

Eraldi pole enam vaja muretseda ka helikaarti -- emaplaadil paikneb Yamaha SA3 tüüpi helikontrolleri kiip. Huvitava eripärana laseb see MIDI-formaadis failide kvaliteetseks esitamiseks vajalikke muusikariistade helinäidiseid (instrument samples) otse arvuti põhimällu laadida. See lubab tarvitada pikemaid helinäidiseid, mis parandab muusika kvaliteeti.

Astro Energyl on uus mikro-ATXi korpus, mis võimaldab kasutada ATXi emaplaati, ilma et arvuti mõõtmed oleksid suuremad üldlevinud minitower-korpusest. Jõudluselt kuulub Celeron parimate Pentium MMXide klassi, kuid Intel plaanib sügisest veel jõudsamate, 300MHz protsessorite turuletoomist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing