15. juuni 1998 kell 22:00

?veitsi pank leiab Forekspangale raha

Forekspanga juhatuse esimees Ivar Lukk ütles, et omakapitali suurendamise peamine põhjus on Venemaa Pioneer-panga ostuks vajamineva raha leidmine juuli lõpuks. Kui palju omakapitali laiendatakse, oleneb Luki sõnul Pioneer-panga aktsiate hinnast. Kuna ostetava panga majandusseis on eelmise aasta lõpuga võrreldes oluliselt halvenenud, kujuneb hind märkimisväärselt madalamaks kui algselt välja öeldud 5,6 miljonit dollarit (80 mln krooni) lausus Lukk. Pioneer-pangas omandatavate 35% aktsiate lõplik hind selgub pärast audiitorfirma Arthur Anderseni auditit.

Forekspank eelistas Ueberseebanki algselt emissiooni korraldama pidanud Hansa Investmentsile.

Forekspanga rahaturgude direktori Vahur Pindma sõnul toimub omakapitali laiendamine aktsiaemissiooni ja allutatud laenu kombinatsioonina.

Aktsionärid andsid kevadel Forekspanga nõukogule volitused aktsiakapitali suurendamiseks 1,5 miljoni aktsia võrra.

Ueberseebanki presidendi nõunik Suresh C. Chugh lausus, et pole võimatu, et ka praegu veerandit Forekspanka omav ?veitsi pank aktsiaid juurde ostab.

Lukk märkis, et Forekspanga pikaajaline arengukava näeb ette strateegilise partneri kaasamist. Eile allkirjastatud mandaatlepingu kohaselt leiab Ueberseebank Forekspangale strateegilise partneri 12--16 kuu jooksul.

Luki sõnul on vähetõenäoline, et finantsinvestor ja pikaajaline strateegiline partner langevad kokku, sest viimase põhjalikuks tundmaõppimiseks on 1,5 kuud liiga lühike aeg.

Samuti ei pidanud Lukk tõenäoliseks, et Ueberseebank saab Forekspangas enamusosaluse. Ta lisas, et Ueberseebank on olnud Forekspangas osanik juba mitu aastat ega ole kommertspangandusega tegelemisest huvitatud. Forekspank tahab kaasata kommertspangandust tundva partneri, kinnitas Lukk.

Ueberseebank nõustas Forekspanka 1995. a suvel rahvusvahelise aktsiaemissiooni korraldamisel ja nõustab ka Pioneer-panga aktsiate ostu.

Ueberseebank on Ameerika päritolu maailma suurimate kindlustus- ja finantsgruppide hulka kuuluva American International Group Inc (AIG) tütarfirma.

Hetkel kuum