Euroopa parim firma on Gucci

26. juuni 1998, 00:00

UPEFE on asutatud 1961. aastal ja ühendab praegu Euroopa 45 juhtivat ärilehte ja -ajakirja, nagu Financial Times, Handelsblatt, Il Sole - 24 Ore. 1991. aastast peale valib UPEFE Euroopa parimat firmajuhti, kuid 1996. aastal asendati see parima firma valimisega.

Firmade reastamisel on aluseks võetud viis kriteeriumi: aktsiate kasumiprotsent, tegevuskasum koguvahendite pealt, puhaskasum töötaja kohta, viimase kolme aasta puhaskasumi keskmine muutus ja töötajate arvu muutus. Kuid peale nende arvestab UPEFE erikomitee lõpliku valiku tegemisel ka firma tähtsust Euroopas, selle uuendustaotlust, suurust ja positsiooni oma koduturul. Lõplik valik langetatakse kõigi UPEFEsse kuuluvate väljaannete peatoimetajate hääletamisel.

Selle aasta kolme parema firma hulka jõudsid Taani Sophus Berendseni grupi Briti tütarfirma Rentokil (Suurbritannia), Adidas (Saksamaa) ja Gucci (Itaalia-Holland). Võitjaks sai Gucci, mille president ja tegevdirektor Domenico De Sole ütles auhinda vastu võttes: «Me võtame seda auhinda kui tunnustust oma tegevusfilosoofiale, mille eesmärk on pakkuda klientidele suurepärase kujundusega kvaliteettooteid, ning hoida ühtlasi tootmiskulud range kontrolli all.» ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing