28. juuli 1998 kell 22:00

AEROfix tuulutab saksa tüüpi aknaid

AEROfix on ülalt avanevatele nn saksa tüüpi plastik- ja puitakendele mõeldud lisaseade, mis fikseerib akna avatud asendisse nii, et raami ja lengi vahele jääb täispikkuses 1 cm laiune tuulutusava.

Saksa tüüpi aknad avanevad kahte asendisse -- pöördavatud ja tuulutusasendisse, kui akna ülaossa jääb 15 cm õhutusava. Kontoris ja eluruumides kipub õhku väheks jääma ja vajadus akna avamise järele on tuntav. Külma talveilmaga on aga tuulutuseks avanenud 15 cm vahe akna ja raami vahel jällegi liiga palju -- tuul puhub kõvasti ja külma pääseb palju sisse.

Akendele paigaldatav lisaseade AEROfix tagab sellises olukorras ruumide normaalse õhutsirkulatsiooni, sest võimaldab akna avada 1cm vahega nii pöörd- kui ka kaldavamisel.

AEROfix paigutatakse aknalingi kõrvale. Ruumide tuulutamise lisaseade koosneb kahe kruviga aknalengi pinnale kinnitatavast fiksaatorist ja raami külge kahe kruviga kinnitatavast mehaanilisest lülitist. Plastikraamide puhul on soovitav kasutada spetsiaalseid laiema keermelehega kruvisid (B 3,9x40 kuni 50 DIN 7982).

Tuulutusfiksaatori paigaldamine on lihtne. Aknatootjatelt saab tellida uued saksa tüüpi aknad kohe koos neile paigaldatud AEROfixiga.

AEROfixi saab valida kas valges või hallikaspruunis värvitoonis.

Hetkel kuum