1. september 1998 kell 22:00

Norma vallandas juhtkonna

Ettevõtte nõukogu ja juhatus eri arvamusel kriisi lahendamisest

Norma nõukogu esimehe Jüri Käo sõnul nõuab muutunud turusituatsioon Venemaal müügipoliitika muutmist ja tulemuslikumaid suhteid Norma peamiste klientidega.

Konkurentsivõimelisus nii Ida kui Lääne eksportturgudel eeldab Norma efektiivsuse tõstmist, märkis Käo.

Norma senine juhtuse esimees Peep Aaviksoo rääkis eile õhtul, et kriisiseis on üleüldine mitte ainult Normas ja sellest on erinevaid väljatuleku võimalused. Selles osas, kuidas jätkata, läksid juhatuse liikmete arvamused osade Norma nõukogu liikmete arvamustega lahku. «Väga raske on midagi ellu viia, kui sul ei ole nõukogu toetust,» sõnas Aaviksoo.

Aaviksoo sõnul oleks kriisist väljatuleku võimalus tegutsedes oluliselt agressiivsemalt lääne suunas. «Me oleme natuke kauaks jäänud pidama sellele idaärile,» lausus Aaviksoo.

Tema sõnul on ettevõtte lääne suunas arenemiseks palju vaeva nähtud ja tööd tehtud ning see peaks ka lõpuks tulemusi andma.

Küsimusele, kas põhiklientidega -- Venemaa autotööstusettevõtetega ei ole koostöö arenenud nii, nagu ettevõte vaatamata kõigele lootis, vastas Aaviksoo, et lootused on üks asi ja reaalne majanduslik olukord teine asi. «Kahjuks Norma juhatus ja juhataja ei suutnud rubla devalveerimist ära hoida,» sõnas ta.

Venemaa majanduskriisi taustal Norma hetkeolukorda hinnates ütles Aaviksoo, et ettevõttel ei ole selgust, mis saab homme, nagu ei ole ka selgust, mis saab kogu Venemaast homme.

Norma nõukogu kinnitas ettevõtte uueks juhatajaks senise turundusdirektori Peep Siimoni. Ettevõtte uus on juhatus üheliikmeline.

Norma juulikuu müügikäive oli 7,9 mln krooni ja kahjum 2,2 mln krooni. Seitsme kuu konsolideerimata müügikäibeks kujunes 236,5 mln ja puhaskasumiks 42,8 mln krooni.

Möödunud aasta samal perioodil oli müügikäive 283,3 mln ja puhaskasum 72,6 mln krooni.

Juulis peatas ettevõte neljaks nädalaks tootmise seoses Venemaa klientide tellimuste ärajäämisega ning käitamiskulude vähendamiseks.

Hetkel kuum