24. september 1998 kell 22:00

Alpine uus autoraadio on septembrist saadaval

Alpine on turule toonud uuetüübilise autoraadio, mille sarnast teistel firmadel praegu tootmises pole. Seade sisaldab vaid raadiovastuvõtjat, kuid on CD-või MD-vahetaja juhtimisvõimalusega.

Teiseks suuremaks uuenduseks on sisseehitatud võimendi tunduvalt suurem võimsus võrreldes teiste juhtseadmetega, mis tavalistes seadmetes pole võimalik ruumipuuduse, eeskätt aga tekkiva kõrge temperatuuri tõttu.

Kolmas uuendus puudutab digitaalset signaaliprotsessorit, mis sisaldab graafilist seitsmeribalist ekvalaiserit, kuut ekvalaiseri tehaseseadistust, 15ribalist spektraalanalüsaatorit ning BBEd (loudness'i edasiarendus).

CTA-1505Riga võib ühendada 6 või 12 plaadi CD-vahetaja, või 3 diskiga minidiskivahetaja. Vastava lisaplokiga saab juhtseadme järele ühendada kuni kuus 6 või 12 plaadi CD-vahetajat.

Kuna tänapäevane elektrooniline muusika oma laia sageduskarakteristikaga esitab juhtseadmetele väga kõrgeid nõudmisi, on CTA-1505Ris 4x55W maksimaalse võimsusega.

See tähendab, et võrreldes teiste juhtseadmetega on madalate sageduste esitamine umbes 20 protsenti parem. Ekvalaiseriga saab kompenseerida auto akustilisi iseärasusi või reguleerida heli oma maitsele sobivaks.

Raadiol on meeldivaks uuenduseks travel search funktsioon, mis võimaldab reisil olles vastavalt regioonile ajutiselt mällu talletada kuni 12 raadiojaama, samas säilitades esialgsed mälud. On ka raadioteksti vastuvõtu võimalus.

Kasutusmugavust suurendab keeratav nupp, millega saab reguleerida hääle tugevust, vasaku ja parema ning esimeste ja tagumiste kõlarite vahelist tundlikkust. Sama nupu alt saab reguleerida ka bassikõlari tundlikkust, juhul kui see on lisatud. Ka on kaasas kaugjuhtimispult. CTA-1505R esimesed eksemplarid jõudsid Eestisse juunis.

Kuna Euroopas on nõudlus suurem, kui neid toota jõutakse, peaks neid vabalt saada olema septembrist.

Hetkel kuum