15. oktoober 1998 kell 22:00

Fordi väikekaubik tegi come back'i

Volkswageni väikekaubikute müük on juba mitmendat kuud kehv, põhjuseks toodi Saksa Autos ühe partii vahele jäämine. 9 kuu kokkuvõttes on «volkkari» edu jälitajate seas siiski mäekõrgune, kokku on müüdud 207 Caddyt.

Kuu oli tervikuna tagasihoidlik -- septembrikuisest 69 autost vähem on müüdud vaid jaanuaris, kui kaubaks läks 48 väikekaubikut.

Viimasel kahel kuul on järsult suurenenud talvel üliedukas olnud, kuid maikuus isegi nulli peale jäänud Fordi väikekaubikute müük. Seekord piisas Fordil väikekaubikute müügitabeli esikohaks vaid 20 autost. Belesta marketingijuht Juhan Mänd kinnitab, et praeguses keerulises majandussituatsioonis lükatakse kaubikuost edasi, lootes olukorra paranemisele.

Sama kindel nagu Volkswagen Caddy edu väikekaubikute müügil on Mercedes-Benz Sprinteri edu suurte (üle 4m3 kaubaruumiga) kaubikute müügil. Mercedes on jõudnud 250 autoni, jälitajatest on edukam Ford 132 autoga.

Üle 100 auto piiri on astunud ka Peugeot -- Boxereid on müüdud 118. Tõhusa samma sinnapoole tegi Toyota, andes klientidele septembris üle 22 väikebussi Hiace. Toyota Balti marketingijuhi Üllar Lanno sõnul on tegu partii 3 aasta vanuste liisingautode väljavahetamisega, oma osa mängis ka septembrikuine hinnaalandus.

Hetkel kuum