Kadi Heinsalu • 15. detsember 1998 kell 22:00

Impordilitsents vanal aastal odavam

Kuni jaanuarini maksab toidukaupade importijatele ühekordne litsents vaid 2000 krooni, pärast seda aga 25 000 krooni. Litsentsikomisjoni aseesimees Ingrid Raidme põllumajandusministeeriumist sõnas, et aasta viimasel nädalal on ilmselt oodata suurt tungi litsentsi saamiseks.

1. detsembrist said toiduainete importijad hakata taotlema litsentsi oma tegevuse jätkamiseks. Aega litsentsi hankimiseks on järgmise aasta märtsini, kes selleks ajaks pole seda saanud, peab importimise lõpetama.

Ingrid Raidme sõnul oli detsembri esimestel nädalatel huvi litsentsi saamise vastu väga suur. Eile toimunud teisel litsentsikomisjoni istungil arutleti esimest kuut sooviavaldust.

Raidme sõnas, et kui firma on esitanud nõutud dokumendid, siis saab ta juba nädala pärast litsentsi kätte, valitsuse määruse järgi peab litsentsi väljastama kümne päeva jooksul.

Esialgu litsentsikomisjoni liikmed ettevõtteid kontrollimas ei käi, jätkas Raidme, vaid juhinduvad dokumentidest, mida importija neile esitab. Muu hulgas nõutakse seda, et importija laotingimused vastavad Euroopa Liidus järgitavatele hügieenieeskirjadele ja on sobilikud toiduainete käitlemiseks. Eestis tegutseb umbes tuhatkond toiduainete importijat.

Hetkel kuum