14. veebruar 1999 kell 22:00

Pärnus on korteriturg varjusurmast väljas

Tehinguid on vähe ning kinnisvarafirmadel on tõsiseid raskusi ots otsaga kokku tulla. Võrreldes eelmise aasta lõpuga on praegu märgata siiski mõningast elavnemist. Turul on saginat tekitanud Hansapanga otsus alandada eluasemelaenu intresse. Mendelson & Co Pärnu büroo juhataja Urmas Tuhkru sõnul arvestavad paljud inimesed 100 000 krooni suuruse laenuga ning sellest lähtuvalt tehakse ka ostuplaanid.

Laenu abil tehakse Pärnus üle poole korteritehingutest. Tehinguni jõudmiseks tuleb müüjal soovitud summat sageli 15--20% võrra alandada. Kinnisvarabüroo LVM hindaja Ilmar Kuke sõnul on kõige rohkem tehinguid 2toaliste korteritega ning viimasel ajal on huvi suurenenud ka elumajade vastu (hinnaga kuni 500 000 krooni).

Korterite üüriturg on elav. Eelkõige soovitakse üürida ahjuküttega kortereid, kuus läheb 2toalise ahjukorteri üürimine maksma 1000--1300 krooni.

Kui eluasemeturul mõningal määral tehinguid toimub, siis äripindade turg on Urmas Tuhkru sõnul päris kurvas seisus -- nõudlust on vaid Rüütli tänava majade esimesele korrusele. Kaubanduspinna rendihind ulatub Rüütli tänaval 250 krooni/m², kõrvaltänavatel langeb hind 100 krooni võrra. Büroopindu saab Rüütli paralleeltänavatel isegi rendihinnaga 60 kr/m².

Rüütli tänaval võib teisel korrusel bürooruume rentida hinnaga 120 kr/m².

Hetkel kuum