15. aprill 1999 kell 22:00

Status Club -- kallis kvaliteet

Paldiski mnt 96

E--R kl 7--22L kl 9--19P kl 10--20

Võimalused

ujumine, saunad, jõusaal, treeningprogramm, südametest, lihasetest, aeroobika, spinning, squash, solaarium, massaazh, füsioteraapia, kursused, laenutus, lasteprogramm

Liikmemaks (kehtiv 5 aastat)

ühele inimesele 5000 kr

kahele inimesele 9000 kr(koos abikaasa või elukaaslasega)

firmaklient (alates 5 inimesest) kokkuleppel

ühekordne külastus 200 kr

Reval Hotelligrupi nõukogu esimees Tarmo Sumberg läks esimest korda Status Clubi uudishimust. Nüüd on Sumberg alaline klient, kes külastab uut ja kallist spordiklubi kahel-kolmel korral nädalas.

Status Clubi uksest sisenedes tekib tunne, et kvaliteedile on kõvasti rõhku pandud. Spordiklubi fuajee on kaunis, silma hakkab väike baarinurk. Kohe pöördub külastaja poole inimene administraatorilaua tagant, kes pakub oma abi.

Tutvun hinnakirjaga: ühekordne külastus maksab 200 krooni, klubipakettide aastamaksud on fikseeritud viiekohaliste arvudena.

Sel ajal, kui mina hindu meelde püüan jätta, on Tarmo Sumberg vahetanud ülikonna spordirõivaste vastu. Siirdume koos tema ja treener Kaisa Teimanniga spordisaali, kus on plaanis teha Tarmo Sumbergile maksimumkoormuse test.

Teel spordisaali võtan jutuks kõrged külastushinnad. «Mida keegi enda jaoks prioriteediks peab,» vastab Sumberg lühidalt.

«Makstud summat võib vaadelda kui investeeringut tervisesse. Kui hind on soolane, annab see võimaluse ja põhjuse nõuda spordiklubilt ka kvaliteeti.»

Maksimumkoormuse test näitab, kas Tarmo Sumbergi füüsiline vorm on viimase kolme kuu jooksul paranenud või halvenenud. Veloergomeetril sõites võtab leistangi küljes olev kell automaatselt vastu info pulsisageduse kohta, koormust tõstetakse iga kahe minuti tagant ja testi tulemusena selgub katsealuse maksimaalne töövõime.

Esimesed minutid kuluvad Sumbergil soojenduseks. Hiljem hakkab pulss tõusma ja kui hingeldamisele lisanduvad väsimuse tundemärgid (ca 20 minuti pärast), kuid pulss enam kõrgemale ei lähe, on aeg test lõpetada. Informatsioon läheb arvutisse: saadakse keskmine pulsisagedus, treeningpulsisagedus põhikoormusel, millest allpool pole mõtet harjutada, ja näidud aeroobse ning maksimumkoormuse kohta. Kõik kokku võimaldab treeneril anda inimesele nõu ja koostada vajadusel igaühe soovide kohaselt individuaalne treeningprogramm.

Eelmine test tehti Tarmo Sumbergile kahe ja poole kuu eest ning Teimanni sõnul on Sumbergi vorm paranenud.

«Kolme kuuga ei pruugi enesetundes veel midagi erilist muutuda,» teab Sumberg oma kogemustest. «Igasugusel mõõtmisel on efekt, kui seda teha mingisuguses ajaühikus. See annab alati võrdlusmomendi -- mina nüüd ja pool aastat tagasi. Kui lähtepositsioon on paigas ja inimene teab oma füüsilist vormi või suutlikkust, siis stimuleerib igasugune võrdlus paremate tulemuste nimel pingutama.»

Oma treenitust ja pulsisagedust saab kontrollida Status Clubis pea kõikidel treeningseadmetel.

Tarmo Sumbergi sõnul on Status Club atraktiivne inimestele, kes elavad spordiklubiga ühes piirkonnas, sest Piritalt on sinna pisut palju maad. Sportimisvõimalused on Reval Hotelligrupi nõukogu esimehe sõnul klubis head. Soovi korral saab ujuda, squash'i mängida, jõusaalis lihast kasvatada või lihtsalt vastupidavust treenida. «Üks kvaliteetsemaid ja mitmekesisemate võimalustega kohti Tallinnas,» märgib Sumberg ning lisab: «Kui aega oleks, veedaksin siin kasvõi terve päeva.»

«Eks muidugi iga uus asi on ilus,» lisab Sumberg Status Clubile üldisemat hinnangut andes, mullu detsembris avatud spordiklubi tööst saaks tema sõnul kokkuvõtteid teha umbes kahe aasta pärast.

«Teenindussfääri esindajana tean, kui raske on säilitada head taset. Alustada on alati kergem,» ütleb Sumberg.

esindaja | eijaholmala | Eija Holmala | Status Clubi tegevjuht

Status Club on mõeldud täiskasvanud meestele ja naistele, kes hindavad kvaliteetseid tingimusi, head teenindust ja tegijate professionaalseid oskusi.

20 000kroonine liitumis- ja aastamaksu suurus on tekitanud arvamuse, et Status Club on kallis klubi. Tegelikult läheb kahel-kolmel korral nädalas spordiklubi külastamine inimesele maksma korra pealt 70--100 krooni ja kallis on ühekordne klubikülastus.

Aastamaksu ei pea tasuma korraga, maksta võib ka kuude kaupa. Mitmed soodustused kehtivad firmadele, kust käib suurem hulk inimesi. Eraldi programmid on lastele. Suveks tahame avada terrassi, kus saab päevitada ja kehakinnitust võtta.

Klubi tööd reguleerivad sise-eeskirjad, mis arutatakse iga liikmeksastujaga personaalselt läbi enne klubikaardi saamist. Nõuame lihtsalt reeglite järgmist klubi ruumes ning tundub, et kliendid peavad taolisest süsteemist väga lugu. Klubiliikmete ring on piiratud.

squash30 min 100/120 kr, 60 min 150/190 kr

aeroobika 1 kord 75 kr, 10 korda 650 kr

spinning 1 kord 75 kr, 10 korda 650 kr

personaalne 60 min 250 kr

treener 10x60 min 2000 kr

südametest 1 kord 450 kr

lihasetest 1 kord 200 kr

solaarium 1 kord 70 kr, 10 korda 550 kr

massaazh 25 min 170 kr, 45 min 230 kr, 75 min 300 kr

füsioteraapia 25 min 210 kr, 45 min 270 kr

hoiukapp 1 aasta 1500 kr, 6 kuud 800 kr

saunamantel 1 kord 30 kr

saunarätik 1 kord 20 kr

sandaletid 1 kord 10 kr

pulsimõõtja 1 kord 10 kr

koosolekute ruum 1 tund 300 kr

kursused -- erinevad võimalused lasteprogramm -- kolmapäev, pühapäev

Status Clubi paketid

Status Club

poole aasta pakett 9600 kr, aastapakett 16 800 kr

kõige täiuslikum ja luksuslikum klubipakett inimestele, kes soovivad saada kõik pakutavad teenused ühes paketis

Fitness Club

poole aasta pakett 7800 kr, aastapakett 13 200 kr

pakett oma füüsilise vormi eest intensiivselt hoolt kandvale inimesele

Sports Club

poole aasta pakett 7800 kr, aastapakett 13 200 kr

pakett neile, kes soovivad kombineerida squash'i

jõusaaliga

Breakfast Club

poole aasta pakett 7200 kr, aastapakett 12 000 kr

E--R kl 7--11 värskendav viis alustada päeva jõusaali või ujumisega ning hommikusöögiga klubis

Day Club

poole aasta pakett 7200 kr, aastapakett 12 000 kr

E--P kl 9--16 inimestele, kellel on võimalus külastada klubi päeva kõige rahulikumal perioodil

Treenitust ja pulsisagedust saab kontrollidaka step- jõumasinal.

Treener Kaisa Teimann teeb Tarmo Sumbergile veloergomeetril maksimumkoormuse testi.

Paigalmasina abil on väga hea lihasgruppe treenida, arvab Sumberg.

Autor: Kristjan Kalkun

Hetkel kuum