ÄP fototoimetus • 18. aprill 1999 kell 22:00

Soome transporditöötajad kardavad Balti riike

«Vene autotransiit suundub lähiajal osaliselt Eestisse, sest Soome näitas ennast ebastabiilse riigina, kus ametiühingud võivad ettevõtjaid kahjustada,» kommenteeris kaheksa päeva kestnud boikotti reedel Vene autovedajate assotsiatsiooni osakonnajuhataja Vladimir Donskoi. «Mitmepäevane boikott pole 10tunnine hoiatusstreik,» lausus Donskoi. «Vene kaubatellijad ei saa enam riskida nii suure kahjuga.»

Teede- ja sideministeeriumi osakonnajuhataja Alar Ehasalu ütles, et Eesti suudaks teenindada päevas praeguse 100 Vene veoki asemel kuni 600.

Eesti rahvusvaheliste autovedajate assotsiatsiooni juht Toivo Kuldkepp ütles, et Venemaa transpordifirmade autovedude suurendamine Eesti kaudu vähendaks ka kohalike autovedajate kulutusi, sest Eesti firmad saaksid siis ka rohkem tasuta veolubasid Venemaale.

Eelmise nädala lõpul taotlesid Soome transpordiministeeriumi ametnikud Moskvas kompromissi veolubade jaotamiseks Soome ja Vene autovedajate vahel. Soome transporditöötajate ametiühing alustas 8. aprillil Venemaa veokite vastast boikotti, sest 80% Vene vedusid on madala hinna ja soomlastele kahjulike tehniliste nõudmiste tõttu läinud Vene autovedajate kätte.

Autor: ÄP

Hetkel kuum