5. mai 1999 kell 22:00

EBRD fond rahastab Talleggi

Talleggi peadirektor Ants Käsper ütles, et investeeringu teeb EBRD-le kuuluv Baltic Post Privatization Fund, mida juhib Scandinavian Baltic Development Ltd.

Aprilli lõpul toimunud emissiooni käigus müüs AS Tallegg fondile kolm miljonit 10kroonise nominaalväärtusega aktsiat, mille tulemusel suurenes ettevõtte aktsiakapital 70 mln kroonini. Aktsiate müügihind oli 15 krooni.

Investeeringut vahendas Talinvest Suprema Väärtpaberite AS.

ASi Tallegg aktsionärid otsustasid möödunud aasta lõpus suurendada ettevõtte aktsiakapitali 30 miljoni krooni võrra.

Käsperi sõnul on ettevõttel vaja investeerida euronõuete täitmisse, kuid kohalik raha on selleks liiga kallis. Ettevõte vajab kõigi euronõuete täitmiseks ligi 200 miljonit krooni.

Peale EBRD on Baltic Post Privatization Fondi (BPPF) investorid Talinvest Suprema Väärtpaberid ja Rootsi erainvestorid.

Fondi Eesti ja Läti investeeringute direktori Hanno Riismaa sõnul võib tehingut võtta ka üldisemas mõttes positiivse signaalina, sest see annab tunnistust tõsiasjast, et riskikapitali fondide kaudu on täna võimalik heale projektile raha saada. «See, et fondidel raha pole, ei pea sajaprotsendiliselt paika. Avatud fondidel on tõepoolest raske, tänased tegijad on aga just suletud fondid,» ütles ta.

Firma juhtimises hakkab BPPF osalema peamiselt nõukogu tasandil, ettevõtte igapäevasesse töösse fond ei sekku.

«Oleme finantsinvestor, kes lisab väärtust sellega, et toob strateegilise investori ja juhtkonna poolt plaanitavate eesmärkide elluviimiseks vajaliku raha,» ütles fondijuht Björn Gillberg. Tema sõnul on Tallegg Baltimaade turul suure potentsiaaliga.

Tallegg sai möödunud aastal 280 miljoni kroonise käibe juures viis miljonit krooni kasumit. 1997. aastal oli ettevõtte käive 221 miljonit krooni.

Talleggi ülejäänud aktsiad kuuluvad Ühispangale ja Eesti erainvestoritele.

Autor: BNS

Hetkel kuum