Viktoria Korpan • 10. mai 1999 kell 22:00

Enamik paberivabriku võlausaldajaid jääb rahata

Pankrotistunud Kohila paberivabriku halduri Andres Alaveri sõnul saab esitatud pakkumuste alusel teenitava rahaga rahuldada täielikult vaid erastamisagentuuri 1,6 mln kroonise nõude ja osa võlast Ühispanga ees, kelle kogunõue on 28 mln krooni.

Teised võlausaldajad peavad leppima mõttega, et nemad raha ei saa, lausus Alaver. «Ei ole põhjust prognoosida, et pankrotivara ostmiseks tuleb näiteks 20 miljoni kroonine pakkumine,» lisas Alaver. Pankrotihalduri sõnul on Kohila paberivabriku tervikvara ostmisest huvitatud samal territooriumil tegutsev Walki Paberisto AS. Ostupakkumus jääb alla 10 mln krooni, kuid ettevõte on nõus säilitama Kohila paberivabriku saja töölise töökohad.

Teise ostusoovi on Alaveri kinnitusel esitanud firma, kes on huvitatud vabrikule kuuluva 2,5 km pikkuse raudteeharu ja 10 ha suuruse tühermaa äraostmisest. See firma kavatseb rajada Kohilasse kütuseterminali, lisas ta.

Raudteeharu ja tühermaa maksumus ei ületa pankrotihalduri hinnangul miljonit krooni.

Kohila paberivabriku peadirektor Riho Pihlapuu ütles, et ettevõte jõudis aprillis kasumisse, kuna pankroti väljakuulutamise järel on laenuintresside maksmine peatatud. «Ootame, et kasum suureneb juulis ja augustis,» lisas Pihlapuu.

Kohila paberivabrik toodab koolitarbeid, millest 55% müüakse Saksamaale, Lätisse, Leetu, Skandinaavia riikidesse ja mujale Euroopasse. Ettevõttel on kohustusi 42 mln krooni eest, teiste seas ka maksuametile tasumata jäänud riigimaksud 7,5 mln krooni ulatuses.

Reedel koguneb Kohila paberivabriku pankrotitoimkond.

Hetkel kuum