• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Mõrvaga seotud allilm

  Mitme anonüümseks jääda sooviva allika sõnul võis skandaalse ärimehe Mait Metsamaa tappa Tallinna Keskturu omanike palgatud mõrvar, tapmise ajend võis olla kättemaks kokkulepete rikkumise või vanade võlgade eest.
  Tallinna korterelamus, aadressil Lastekodu 26, mille trepikojas Metsamaa eile hommikupoolikul tapeti, elab ka Keskturu omanikeringi kuuluva allilma liidri Oleg Lvovi üks abilisi ja ühiskassa hoidjaid.
  Tallinna Keskturu nõukogu endine liige Valve Kirsipuu ütles, et Metsamaa juhtis pikaajaliste rendilepingute sõlmimist ja selle kaudu suunas ka turu hilisemat erastamist samadele rentnikele.
  Metsamaa jäi edasi turu nõukogusse ka pärast Tallinna abilinnapea kohalt lahkumist mais 1998. Väidetavalt käis Metsamaa ka ise Keskturu rentnikelt sisse nõudmas omanike küsitud summasid turuhoonete parendamise eest.
  Tallinna Keskturu tegevdirektor Margus Kuustik pidas Metsamaa mõrva seostamist turul toimuvaga meelevaldseks. «Ma ei näe muud seost, kui et see juhtus turu lähedal, meie oleme oma asju ikka vaikselt ajanud,» lausus ta. Keskturul on olnud ohvriga pommiplahvatus ja osa turu rentnikke on süüdistanud juhtkonda rentnikelt raha väljapressimises.
  ASi Tallinna Keskturg kogu aktsiapaki otsustas Tallinna linnavalitsus 1. juulil müüa 16 miljoni krooni eest turu senistest pikaajalistest rentnikest OÜ Abring ja Lepla Kaubanduse AS koosnevale Turukaubanduse ASile.
  Ajakirjanduse andmetel olid variisikute kaudu Turukaubanduse ASi taga Keskturu kommertsdirektor Vadim Poli?t?uk ja allilmategelane Oleg Lvov. Teise konkurendina osales turu erastamises, kuid loobus sellest viimasel hetkel, Rivington Halduse OÜ, mida ametlikult esindas jurist Aivar Pihlak, kuid mida mitteametlikult seostati Meelis Laoga, kes sai erastamisprotsessi käigus Eesti Päevalehe teatel ka tapmisähvarduse.
  Teise versiooni kohaselt võiski Metsamaa tapmise tellida Laoga seotud grupeering. Väidetavalt on Lao võtnud Metsamaalt laenu ja polnud seda seni tagasi maksnud. Metsamaa omakorda võlgnes suuri summasid oma äripartneritele Peterburis.
  Hiljuti oli Metsamaa käinud Peterburis, kus talle tehti selgeks, et ta peab oma võla tasuma. Venemaalt saabudes nõudis Metsamaa versiooni kohaselt raha Laolt tagasi.
  Äripäev helistas eile ka Metsamaa äripartnerile Peterburis, kes küsimuse peale, millal ta viimati Metsamaad nägi, «ei mingeid kommentaare» lausus ja kõne katkestas.
  Viimast versiooni ei toeta üks hästi informeeritud politseiallikas, kelle väitel tähendaks Metsamaa tapmine rivaalitseva kuritegeliku grupeeringu poolt tõsist konflikti allmaailma seas. «Konkurendid ei julge selle peale minna,» väitis ta.
  Samas on viimasel ajal avaldatud arvamust, et Meelis Laoga seotud allilmategelased otsivad kontakti Oleg Lvoviga, sooviga saada osa turuärist. Metsamaad nähti kontaktide otsimisel vahendaja rollis.
  Politseiameti avalike suhete osakonna direktori Urve Miidla sõnul pole politseil veel kahtlusaluseid ja kontrollitakse kõiki tapmisega seotud versioone. «Ajakirjanduse väide, et on olemas pealtnägija, ei pea paika.»
  Teisipäeva õhtuks tabamata kurjategija või kurjategijad tapsid Metsamaa eile kell 10.49 Lastekodu 26 elumaja esimese korruse trepikojas. Metsamaad tulistati vähemalt viis korda, trepikoja põrand oli verest märg veel õhtulgi.
  Eile õhtuks välistas politsei röövmõrva versiooni, kuna ohvril oli alles nii kell, õlakott kui ka raha. Relva Metsamaa kaasas ei kandnud.
  Keskkriminaalpolitsei komissar Urmas Krügeri sõnul tegeleb mõrva uurimisega seitsmeliikmeline operatiivgrupp, kellele vajadusel osutavad abi teised politseiüksused.
  Endine politseinik, riigikogu liige Koit Pikaro ütles, et mõrvamotiivid on nähtavad. Pikaro sõnul on vähetõenäoline, et Metsamaa tapeti kättemaksuks autoõnnetuste ohvrite poolt, samuti pole eriti usutav ka kiremõrva versioon.
  Vanaproua, kelle ukse taga Metsamaa maha lasti, ütles et kuulis oma ukse taga tulistamist mõned minutid pärast kella 10. «Kuulsin ka rüselemist, aga korterist välja minna ei julgenud,» rääkis naine. «Politsei ja kiirabi kutsus hiljem üks naaber, nad tulid enne poolt 12.»
  Majaelanike sõnul on Metsamaad korduvalt nähtud selles majas liikumas. «Siis, kui Metsamaa oli ajakirjanduse väitel Riias, tuli ta mulle maja trepikojas vastu,» ütles üks Lastekodu 26 elanik. Kes on korteris 68 elav naine, kelle juurest Metsamaa eile hommikul tuli, ei osanud majaelanikud öelda.
  Metsamaa sõber, ASi Bastion peadirektor Indrek Stahl ütles, et tal pole õrna aimugi, mis asju Metsamaa Lastekodu tänava majas ajas. «Tal olid küll Keskturuga seoses ärid, kuid sama hästi võis ka mõni hull ta maha lasta,» ütles Stahl.
  Eile ennelõunal maha lastud ärimees Mait Metsamaad mäletavad kolleegid ja äripartnerid suurepärase idee genereerijana ja äärmiselt energilise inimesena.
  «Väga energiline ja hea ideede generaator. Alluvad pidid tema paljude ideede hulgast üles leidma need, millega edasi tegeleda,» iseloomustas oma pikaaegset ülemust Mait Metsamaad turismifirma Baltic Tours arendusdirektor Rein Rang. «Palju väärt mõtteid jäi tal nüüd teostamata,» lisas ta.
  Metsamaale kuuluva turismifirma töötajad olid eile juhtunust kuuldes ?okis. «Ta oli tegelikult heasüdamlik inimene, armastas väga oma peret,» leidis kolleeg Metsamaast ajakirjanduses maalitud pildi vildaka olevat. Pärast suvist avariid oli mees Rangi sõnul löödud nii moraalselt kui füüsiliselt. Tallinna abilinnapea postil olles valiti Metsamaa Keskturu nõukogu juhtima, hiljem jätkas ta nõukogus lihtliikmena. Tallinna Keskturu tegevdirektori Margus Kuustiku sõnul nõudis Metsamaa algusest peale turul korda ja toetas seal tehtavaid investeeringuid. «Ta ei mänginud kellegagi kokku, vaid kaitses igas küsimuses oma arvamust,» leidis Kuustik. Metsamaa tulistamise sidumine Keskturuga on tema hinnangul meelevaldne. «Siin pole muud seost, kui et see juhtus turu lähedal,» leidis ta.
  Metsamaal oli lisaks poolele Baltic Toursi aktsiapakile osalus ka restoranis Carina. Ta kuulus Keskerakonda ja toetas seda rahaliselt.
  Metsamaast jäi maha naine ja kolm last.
  Autor: ÄP
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Ajakirjanik: kuidas helistada Härra või Proua Pärnumaale?
Kui maavalitsused on kadunud ja omavalitsuste liit ei toimi, siis kuidas ja kellega peaks võimalik investor, ettevõtja või välispartner suhtlema, kirjutab ajakirjanik Kalev Vilgats Pärnumaa näitel.
Kui maavalitsused on kadunud ja omavalitsuste liit ei toimi, siis kuidas ja kellega peaks võimalik investor, ettevõtja või välispartner suhtlema, kirjutab ajakirjanik Kalev Vilgats Pärnumaa näitel.
S&P 500 ja Nasdaq tõusid neljandat päeva järjest
Tugevate kvartalitulemuste ootuses alustasid Nasdaq Composite ja S&P 500 nädalat tõusuga, vahendab Yahoo Finance.
Tugevate kvartalitulemuste ootuses alustasid Nasdaq Composite ja S&P 500 nädalat tõusuga, vahendab Yahoo Finance.
Baltic Agro Machinery saab uue juhi
Alates 11. oktoobrist juhib Baltic Agro Machinery ASi Marek Tamm, kes vastutab müügi-, teenindus- ja varuosade äritegevuse eest ettevõttes.
Alates 11. oktoobrist juhib Baltic Agro Machinery ASi Marek Tamm, kes vastutab müügi-, teenindus- ja varuosade äritegevuse eest ettevõttes.
Reformierakond vandus Keskerakonnale alla
Reformierakond jälgis pühapäeval valimistulemusi Nordic Hotel Forumis. Erakonna linnapeakandidaat Kristen Michal tunnistas veel enne keskööd, et ootab tulemusi ärevusega.
Reformierakond jälgis pühapäeval valimistulemusi Nordic Hotel Forumis. Erakonna linnapeakandidaat Kristen Michal tunnistas veel enne keskööd, et ootab tulemusi ärevusega.