ÄP fototoimetus • 25. oktoober 1999 kell 22:00

OÜ Rasmusson: Bekkeri sadamas plahvatas pomm

Rööbaste hargnemiskoha juurde pandud lõhkeainepakk plahvatas Koplis asuva sadama juures eile pärastlõunal, ütles sadamas tegutseva OÜ Rasmusson juhatuse esimees Oleg Ivanov.

Ivanovi sõnul on raudtee õhkulaskmise taga arvatavasti mõni teine sadamas tegutsev firma.

Päästeamet ja politsei kinnitasid pärast sündmuskohalt tulnud teabe kontrollimist, et Marati tänaval Bekkeri sadama värava lähedal ei olnud eile mingit plahvatust.

Kaks nädalat tagasi Bekkeri sadamasse loata raudteed ehitama hakanud OÜ Rasmusson juhib Bekkeri sadama tegevust kasutusvalduse lepingu alusel eelmise aasta algusest ja on enda väitel Bekkeri sadamasse investeerinud üle 22 miljoni krooni.

Äripäevale teadaolevalt kuulub enamusosalus OÜs Rasmusson kütuseärimees Endel Sifile, kes huvitub Bekkeri sadama kaudu kaubaveo korraldamisest. Praegu veab OÜ Rasmusson Bekkeri sadama kaudu palke.

Bekkeri Sadama omanikfirma Balti Baas on pankrotis ja võlausaldajad on jagunenud kahte leeri.

Ühe leeri taga oleva Vene Orenburgneftiga seotud kreeditorid saavutasid tänavu jaanuaris pankrotihalduri tagandamise. Nüüd on Balti Baasi pankrotihaldur Ly Müürsoo.

Teise kreeditoride leeri taga on veerandi võlanõuete omanik N-Terminaal, kes oli ka Balti Baasi pankroti algataja. N-Terminaali suurosanik on Endel Siff.

Balti Baasi pankrotiprotsess võib venida aastate pikkuseks, sest sadama varaga seoses on algatatud nii palju kohtuasju, et ülevaadet nende arvust ei ole ka advokaatidel. Kahe aasta eest pankrotistunud Balti Baasi vähemusaktsiate omanik on Tallinna linn.

Autor: ÄP

Hetkel kuum