Kaido Einama • 21. detsember 1999 kell 22:00

Bondi varustus nüüd ka kontorisse

Viimases James Bondi filmis kasutatakse arvuteid, mida saab detsembrist ka Eestis osta. Äripäev võrdles neid kontoritöö vahenditena.

Fujitsu sülearvutid ja Hewlett-Packardi pihuarvuti valiti Bondi filmi, kuna vaja oli tehnikat, mis näeks välja futuristlik ja oleks ka töökindel. Fujitsu sülearvutiga, mida oli näha ka miss MoneyPenny kontoris, saab teha mahukamat ja ressurssinõudvat arvutitööd, Hewlett-Packardi uut pihuarvutit, millega agent 007 ja tuumafüüsikust teadlane naftajuhtmes tuumapommi kahjutuks tegid, võib aga taskus kaasa võtta kuhu iganes ning ta saab hakkama kõigi elementaarsete arvutitööde ja meelelahutusega.

Ülejäänud agent 007 filmis kasutatud tehnika veel Eestis müügil ei ole. Küll aga näiteks Bondi Ericssoni telefon eelmisest filmist tegutses auto kaugjuhtimispuldina ja tegi kallaletungijaid elektri?okiga kahjutuks. Välimuselt sarnane, aga pisut kehvema varustusega Ericsson CF788 lubab mobiilsel inimesel palju muudki teha, näiteks ühendada oma sülearvuti, mida kasutas agent ka oma viimases filmis, infrapunaliidese abil GSMiga mobiilbürooks.

Fujitsu Lifebook sülearvutite E seeria on varustatud senisest suurema turvalisusega. Futuristliku välimusega hõbedases korpuses arvutil on esiserval spetsiaalnupud, millelt tuleb sisestada PIN-kood infole ligipääsemiseks. Tegemist on nii tugeva salastatusega, et kui kood ära unustada, tuleb sülearvuti kõvaketas info kättesaamiseks saata Inglismaale Bondi kolleegide juurde avamiseks. Mingil muul moel infot sülearvutist kätte saada pole võimalik.

Esmakordselt on sülearvutil lisaks sisseehitatud modemile ka sisemine võrgukaart, kuna E seeria asendab nii kodust kui töökoha lauaarvutit. Arvutil on sahtel, kuhu saab asetada vajalikke lisamooduleid: lisa CD- seadme, DVD seadme, CD-kirjutaja, lisapatarei või -kõvaketta. Arvuti võib tellida praegu võimsaima põlvkonna lauaarvuti protsessori -- Pentium IIIga. Bondi sülearvuti läbis ka sõltumatu vastupidavuse testi, kus teda katsetati keemis- ja jäätumistemperatuuril, lasti langeda poole meetri kõrguselt ning ujutati üle kohvi ja limonaadiga.

Hetkel kuum