22. detsember 1999 kell 22:00

Eesti pankade väärtpaberiportfelli maht oli novembri lõpus 7,97 mld krooni, kasvades kuuga 5,5 protsenti.

Pankade väärtpaberiportfelli maht on tänavu pidevalt suurenenud. 11 kuuga suurenes väärtpaberiportfelli maht 1,6 miljardi krooni võrra ehk 25,6%.

Eesti Panga andmetel andsid pankade väärtpaberiportfellist novembri lõpus suurima osa rahandussektori väärtpaberid -- 3,5 mld krooni ehk 43,5% portfelli kogumahust. BNS

Spetsialistide sõnul tõstab aastalõpule iseloomulik rahaturu likviidsuse vähenemine vähemal määral ka Eesti pankadevahelise rahaturu intressimäärasid.

Maivi Hanson Hansapangast ütles, et Eesti rahaturul kaetakse üle aastavahetuse ulatuvaid kroonipositsioone ja seetõttu ollakse praegu rohkem laenamise poole peal.

Hanson märkis, et ühest küljest rahaturu likviidsus ja pankade deposiidid aastalõpu suurte sisseostude tõttu tõesti vähenevad, teisalt on tegemist pankade ettevaatlikkusega. Tema sõnul mõjutavad Eesti rahaturgu swap'ide kaudu ka rahvusvahelised rahaturud, kus aastavahetuse intressihüpe on märgatav. BNS

Kawe Kapital esitas börsile liikmestaatusest loobumise taotluse, sest kavatseb edaspidi keskenduda personaalsele varahaldusele.

«Mõnes mõttes me näeme varahalduse ja börsi liikmeks olemise vahel isegi huvide konflikti,» rääkis Kawe Kapitali juhatuse liige Sulev Nõmmann. «Meil peab olema vaba valik, et oma kliente mistahes börsiliikme kaudu teenindada.» Nõmmann lisas, et börsi liikmeks olemine on firmale kulukas ja selles mõttes on kulude optimeerimine mõttekas.

Kawe Kapital esitas börsile liikmestaatusest loobumise taotluse sooviga jätkata börsi kauplemissüsteemi kasutamist kuni 17. jaanuarini 2000. BNS

Hetkel kuum