«Kriitiline ahel» on Eliyahu M. Goldratti kolmas juhtimisromaan, kus autori väljatöötatud piirangute teooriat kasutatakse projektijuhtimises.
Paljude projektide puhul kipuvad esialgsed ajakavad ja eelarved lõhki minema. Goldratt pakub välja võimaluse juhtida projekte edukalt ilma keeruliste valemiteta ja mitmesuguste teooriateta, kasutades projekti jaoks kriitiliste tegevuste ahelat. Kriitilise ahela moodustavad tegevused, mis määravad projekti pikkuse.
Raamatu tegevus toimub peamiselt ühe ülikooli majandusteaduskonnas, kus samm-sammult lahendatakse projektijuhtimises ettetulevad sagedasemad probleemid.
OÜ Mobinest tegevdirektori Agur Jõgi sõnul on nende firmas Goldratti teooria praktiliselt ära proovitud. «Me oleme nii mõnegi rutiinse tegevuse jaoks projektijuhtimises leidnud parema süsteemi,» kinnitab Jõgi. Kõige tähtsam on tema sõnul leida kriitiline ahel ja teha kõik selleks, et ahel laabuks.
Katsetamiseks pandi Mobinestis kriitilist ahelat järgivasse projektiraamistikku paar juba käigus olnud projekti. «Peab ütlema, et projektijuhid saavad õhtul märksa varem koju ja nende tööpinge on oluliselt langenud pärast seda, kui projekt sai korralikult kaardistatud,» tõdeb Agur Jõgi.
Autor: ÄP
Seotud lood
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele