Tagaistmele visatud jope põuetaskus helisev telefon ei jää Eestis toodetava GSMute süsteemi abil märkamata ka siis, kui autoraadio häälenupp on põhjas.
Suhteliselt lihtsalt paigaldatav GSMute süsteem ongi pigem praktilist kui mugavuse eesmärki täitev lisaseade, sobides mistahes autole. GSMute reageerib mobiiltelefonikõne ajal levivale magnetväljale (mis tavaliselt paneb autoraadio ainuomasel moel ragisema) ja lülitab raadio heli välja, kui telefoni tuleb kõne sisse või kui autos viibija helistab ise välja.
Eeskätt välistab GSMute võimaluse, et oluline sissetulev telefonikõne läheb kaotsi. On ju üsna tavaline, et juht ei kuule valju muusika tõttu helisevat telefoni ja avastab alles hiljem eest mitu vastamata kõnet.
Sageli hakkab raadio ragisema ka siis, kui telefoni saatemastid vahelduvad või kui keegi parklas seisvast autost telefoniga rääkides mööda jalutab.
«Lühiraportitele see süsteem ei reageeri,» kinnitas süsteemi tootva firma OÜ Belluist juhataja Andres Vihterpal. Raadio jääb vait alles siis, kui GSM-sagedus on autos kestev.
VihterPAL tootemärgiga GSMute tootmist alustas Belluist juba poolteist aastat tagasi, kuid siis ei osatud veel arvestada uute GSM-telefonide iseärasustega. Nimelt vaigistas süsteem raadio ainult selleks ajaks, kui kestis side. Uutel telefonidel on aga see iseärasus, et kui hetkel ei vestelda, siis aku kokkuhoiu mõttes katkestab telefon side. Seepeale hakkas raadio kohe uuesti tööle.
Sellise olukorra vältimiseks lisati süsteemile mehaaniline nupp: raadio jääb vait, kui kõne sisse tuleb, ega hakka tööle enne, kui juht selle nupu abil ise sisse lülitab.
Kui võrrelda GSMute süsteemi käed-vabad süsteemiga, siis on tal lisaks lihtsusele ja odavusele eeliseid veelgi.
Näiteks hands-free süsteem toimib vaid siis, kui telefon asub selleks ette nähtud pesas.
Kui aga hakkab helisema telefon näiteks tagaistuja põuetaskus, kelle kõrvade ääres mängivad sageli tagaaknal asuvad raadiokõlarid, pole sellest süsteemist teistele reisijatele vähimatki kasu ja kõned võivadki jääda vastamata.
GSMute sunnib raadio vait ükskõik millise telefonikõne peale, olgu mobiiltelefone autos kas või kümme ja asugu nad ükskõik kelle taskus.
Mis puutub liiklusohutusse, siis selle seisukohalt on käed-vabad süsteem vaieldamatult tõhusam, sest ei pea hakkama otsima taskust telefoni ega hoidma sõidu ajal kätt kõrva juures.
Kuid samas on seegi suur asi, kui autojuht peab telefonikõnele vastamisel tegema ühe liigutuse raadio suunas vähem ja saab hakata rääkima kohe, kui kõne saabub.
GSMute hind koos paigaldusega on keskmiselt 500 krooni.
Seotud lood
Sujuv makseprotsess on ülimalt tähtis osa e-poe ostukogemusest. Kogu vaev ja pingutus kliendile meeldiva ostukogemuse pakkumisest võib minna luhta, kui toote eest tasudes tabab klienti mõni ebameeldiv üllatus või takistus. Selleks võib olla nii soovitud makseviisi puudumine, tehnilised takistused toimingu lõpuleviimiseks kui ka ebamugav makse kinnitamise protsess.
Enimloetud
1
Ka Villig avas oma padeliäri
3
Droonimüüja: Eesti on teistest maha jäänud
5
Investor ootaks madalamat hinda
Viimased uudised
Lisatud Põlvamaa ettevõtete TOP
Hetkel kuum
Ka Villig avas oma padeliäri
Investor ootaks madalamat hinda
Tagasi Äripäeva esilehele