Raimo Ülavere • 15. veebruar 2000 kell 6:52

Ühispanga 300 000 krooni koos kahe vargaga seni kadunud

Tartu politsei esitas süüdistuse kahele Räni poest rahaautomaadi varastanud noormehele. Nende kaks kaaslast ja automaadis olnud 300 000 krooni on siiani kadunud, kirjutab tänane Tartu Postimees.

Politsei süüdistab Andrei Mironovit (21) ja Dmitri Smirnovi (21) salajases varguses suures ulatuses. Sellise teo eest võib kohus mõista karistuseks kolm kuni kaheksa aastat vabadusekaotust.

Tartu politsei uurimistalituse politseiinspektor Jevgeni Dolgorukov ütles, et Mironov on võetud kuueks kuuks vahi alla. Smirnov andis allkirja, et ei lahku elukohast.

Mironovi otsustas politsei vabadusest ilma jätta, sest varasemast on talle esitatud süüdistus väljapressimises, asi on jõunud kohtusse. Lisaks lasub Mironovil kolme auto vargus, mille kohta algatatud kriminaalasjad on liidetud praegusega.

Koos Mironovi ja Smirnoviga osalesid rahaautomaadi varguses tagaotsitavad Andrei Ko?uhhin (26) ja Dmitri Podgornõi (25). Üht neist oli politsei andmeil nähtud eelmisel nädalal Tartus.

Kõik neli meest on Tartust pärit. Podgornõi osales tunamullu sügisel mitmes seifivarguses. Eile asus maakohus noid vargusi arutama, kuulates tunnistajaid, kuid pidi Podgornõi puudumisel asja menetluse edasi lükkama.

Mironov ja Smirnov võtsid ülekuulamisel varguse omaks. Kelle ideel nelik rahaautomaadi vargile läks, pole praegu selge.

Varastatud raha on siiani kadunud. Väidetavalt said lõviosa summast endale tagaotsitavad Podgornõi ja Ko?uhhin. Mironov väitis, et talle antud 60 000 krooni kulus võlgade tasumiseks.

Smirnov ütles politseile pärast tabamist, et tal on veel 10 000 krooni alles, ja lubas selle järgmisel päeval politseisse tuua. Siiski naasis ta rahata, väites, et see on kadunud.

Räni poes seisnud rahaautomaat kadus poe eesruumist 10. jaanuari hommikul. Politsei tabas kaks süüalust nädal hiljem.

Rahaautomaadi olid vargad katki lõiganud Kärknas, ühe tagaotsitava isa suvilas. Mironov ja Smirnov rääkisid politseile, et olid automaadi kallal ketaslõikuriga vaeva näinud kaks päeva, enne kui raha kätte said.

Politseiinspektor Jevgeni Dolgorukov lisas, et praegu on selgitamisel võimalus, kas Räni poest rahaautomaadi viinud vargad olid osalised ka kuu aega varem Ilmatsalu poes toime pandud rahaautomaadi tühjendamises.

Mullu 7. detsembri öösel lõikasid kurjategijad Ilmatsalu tänava ostukeskuse eesruumist ketaslõikuriga lahti Ühispanga rahaautomaadi, milles oli 265 900 krooni.

Hetkel kuum