Kadi Heinsalu • 22. veebruar 2000 kell 6:40

Ühispanga sõbrad laenudega hädas

Ühispanga eelmisest sügisest pärit sisedokumendi järgi on pank andnud kunagise võimsa toiduainetööstuskontserini ETFC Grupiga seotud ärimeestele ja ettevõtetele kokku 300 miljonit krooni laenu, mille tagasisaamine on küsitav, kirjutab tänane Äripäev.

Hiilgeaegadel üle kolme miljardi suuruse aastakäibega kontsern eksisteerib praegu suuresti vaid paberil, töötajaid on vaid kaks ja telefoninumbril vastab faks.

Gruppi kuulunud ettevõtted ei saa kiita just hea majandusseisuga. Tallinna Piimatööstusel haigutab bilansis 100 miljoni kroonine auk, laenu on ta Ühispangalt saanud 110 miljonit krooni. Alkoholitootja Winum E võlgneb pangale 7 miljonit krooni, Tallinna Piimatööstuse tütarfirma Rävala Piim 15 miljonit krooni, kalapüügiettevõte Hiiu Kalur 10 miljonit krooni, mahlatootja Epeks-Tootmise 6 miljonit krooni. ETFC Grupp ise võlgneb 46 miljonit krooni, tema omanik AS Epeks 75 miljonit krooni.

Eraisikuna on pangalt laenu saanud Tallinna Piimatööstuse aktsionärid Heino Priimägi, Rein Viilu ja Ants Laos.

Ühispanga asepresident Andrus Kimber ütles loo peale, et pank on oma klientidele usaldusväärne partner, kes ei avalikusta laenulepingute sisu. Tema kinnitusel on aga tänaseks AS Epeks ja ETFC Grupp tasunud suurema osa oma kohustustest Ühispanga ees.

Hetkel kuum