Ruumis valitseb hele liivakarva naturaalne puit pehmeilmeliste mattklaasist lisanditega, mis varjavad maja tehnitsistlikult külma olemuse. Kogu ruum on hästi avar ja korrapäraselt sirgjooneline. Mööbel on tehtud eritellimusel Thulemas koos arhitektuuribürooga Studio 3. Thulema juht August Kull peab kullaäri kujundust silmatorkavalt heaks.
Kullaäri on eraldatud muust ühtlaselt jooksvast ruumist klaasvitriinidega, mis moodustavad terve seina. Pehme tooniga puit ja hämaram valgus juhivad ostja kohe teise meeleolusse, vaiksesse oaasi, välja kesklinna tormakusest ja sagimisest. Suur tühi ja korrapärane ruum sisendab rahu, mis kindlasti on vajalik suurema ja valimist nõudva ostuotsuse tegemiseks.
Seinas on kandilised klaasvitriinid, kus eksponeeritakse eriti kalleid kellasid kui maale. Põrand meenutab purjelaeva tiikpuust tekki.
?Koht kesklinnas on juveeliäriks muidugi väga sobiv,? ütleb kullaäri omaniku Argold Investmentsi juhatuse esimees Vahur Blumfeldt. ?Aga enam mõjutasid meie otsust just nende ruumide kasuks maja aknad.? Välisaknad on väikesed ja üsna kõrgel. Tavalised suured vitriinaknad nagu enamikel kaubamajadel juveelide eksponeerimiseks ei sobi. ?Novembriõhtul ei saa silmakõrgusel hästi valgustatud juveelid külmaks jätta.?
Maja seadis sisekujundusele piirangud. Laes on kogu majas laternad ja torud ning ripplae kasutamine oli seetõttu võimatu. Samuti olid põrandad fikseeritud, meie oleksime eelistanud näha põrandal vaipa. Ka mööbli valikul pidime lähtuma põrandast.
Lae alla planeeris sisekujundaja valgustuspaneelid, mis osaliselt varjavad supermodernset lage, samuti on väga õnnestunud mattklaasist tahvlid laternate kattena. Tulevikus tahame laternad välja lülitada, nii et jääb ainult leti ja laepaneeli valgustus, mis jätab poe keskosa sobivalt hämaraks. Hoolimata piirangutest on lõpplahendus hea. Mööbli lasksime teha eritellimusel Thulemas. Sageli kasutatakse juveeliärides antiikmööblit, taolises majas on see aga võimatu.
Istumisnurga soovime välja vahetada. Mitusada tuhat krooni maksvaid kellasid peaks ostma ikka vähemalt pool seda hinda maksval diivanil istudes. Kogu sisustamist iseloomustas meeletu kiirus ja täiendusi tahame teha veelgi.
Selle ruumi loojad olid arhitektid Andres Alver ja Tiit Trummal, Studio 3 ainult täiendas nende loodud ruumi. Oluline on teha nii palju kui vajalik ja nii vähe kui võimalik.
Hoone arhitektuur tingis lakoonilise vormi. Antud juhul tuli tööle kasuks, et kliendil ei olnud kindlat ettekujutust soovitavast ruumist. Suhted kliendiga olid üksjagu keerulised ja sisuline koostöö lõppes pärast tellimuse esitamist ja enne hüvituse saamist ning seda ma pikemalt ei kommenteeriks.
Rõõmu teeb see, et lõpptulemus vitriinide, lettide ja seina- ja laepaneelide osas on ilus. Istumisnurk ei ole lahendatud meie nägemuse järgi.
Autor: Anu Tarvis
Seotud lood
Kestlikkusaruandlus puudutab üha rohkemaid ettevõtteid, sest lisaks suurusest tulenevale kohustusele tekib raporteerimise vajadus ka tarneahela kaudu.
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele