Inno Tähismaa • 5. mai 2000 kell 15:46

Euroopa Liit andis tõuke e-kaubanduse arengule

Euroopa IT-teenuste siseturg on peagi avanemas, sest Euroopa Parlament võttis eile vastu elektroonilise kaubanduse direktiivi.

Hiljutisel interneti-alasel nõupidamisel Lissabonis peeti e-kaubanduse direktiivi kõige olulisemaks teemaks ja selle kiire vastuvõtmine näitab Euroopa Komisjoni, Euroopa Nõukogu ja Europarlamendi head koostööd.

Euroopa Liidu liikmesmaad peavad nüüd 18 kuu jooksul selle seaduse omakorda kinnitama, mis kindlustab e-kaubanduse valdkonnas teenuste vaba liikumise ja ettevõtlusvabaduse kogu Euroopa Liidus.

Direktiivi ülesanne on tõsta Euroopa e-kaubanduse ja sellega seotud teenuste konkurentsivõimet, et kiirendada Euroopa üleminekut uude, teadmistel põhinevasse ühiskonda.

Euroliidu siseturukomissar Frits Bolkenstein lubas eile direktiivi vastuvõtmise ajal, et kindlustab selle kiire kasutuselevõtu kõigis liikmesriikides.

Direktiiv katab kõiki infoühiskonna teenuseid, nii business-to-business (ärilt ärile) kui ka business-to-consumer (ärilt tarbijale) teenuseid ja tasuta teenuseid.

Hetkel kuum