Reuters/Scanpix • 8. august 2000 kell 22:00

Reitinguagentuuri hinnang positiivne.

Agentuuri esindajad tegid juuli lõpus otsuse Eesti reitingu võimalikuks tõstmiseks septembri keskpaiku ühe astme võrra. Reitinguagentuur Fitch võib tõsta Eesti pikaajalise ja lühiajalise välisvaluuta reitingu vastavalt BBB-lt BBB+ile ja F3-lt F2-le.

1997. aasta raha- ja aktsiaturukrahhist ning 1998. aasta keskpaiga Venemaa majanduskriisist tulenev madalseis on ületatud. Kuigi eelmine aasta oli veel majanduslanguses, on majandus taastumisteel.

Eesti plaanib kärpida keskvalitsuse defitsiiti 4,7 protsendilt SKTst 1,25 protsendile käesoleval aastal. Eesti peamistel eksporditurgudel valitseb tugev nõudlus ning käesoleva aasta viie esimese kuu 35protsendine ekspordi kasv võrreldes mullusega näitab, et Eesti konkurentsivõime on säilinud.

Põhiline edu alus on pangandussektori olukorra paranemine, mis mõjutas oluliselt reitingut. Pärast Optiva panga müüki Soome kindlustusfirmale Sampo-Leonia kuulub 98 protsenti Eesti pangandussektorist välismaalastele. Pankade riskivalmiduse langust loetakse ülimalt positiivseks koos pankade juhtimise kvaliteedi paranemisega. Lisaks riigireitingu läbivaatamisele on vaatluse all ka Ühispanga reiting.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum