Inno Tähismaa • 17. august 2000 kell 10:22

Rakvere uute viilutatud toodete müük kasvanud kolm korda

Rakvere Lihakombinaadi uute kindla kaaluga viilutoodete müük on kasvanud 2,7 miljoni kroonini kuus ületades firma prognoosid mitmekordselt, teatas Rakvere LK esindaja.

Analoogsete toodete müük eelmisel aastal samal ajal moodustas 0,7 miljonit krooni kuus. Olulise juurdekasvu on andnud viilutatud keeduvorstid, mis varem tootevalikust puudusid. Samas on märkimisväärselt tõusnud ka viilutatud keedusinkide ja suitsuvorstide müük.

Uudsetes punastes, sinistes ja rohelistes pakkides viilutatud tooted tulid turule käesoleva aasta märtsis. Kõige tähtsamaks uuenduseks oli pakendi mugav ja lihtne avatavus. Kaubanduse jaoks olid toote peamisteks eelisteks atraktiivne pakend, toote kindel kaal ja nn. euroauk, mis võimaldas toodet kaupluses ka riiulitesse riputada. Uus 5,5 miljonit krooni maksnud viilupakendite liin võimaldas valmistama hakata ka mitmeid uusi tooteid.

Rakvere Lihakombinaat on Eesti suurim lihatööstus. 1999.aastal ulatus lihakombinaadi ja tema omanduses olevate ettevõtete konsolideeritud käive 737,7 miljoni kroonini. Firma peamise toodangu moodustavad keeduvorstid, viinerid, sardellid-grillvorstid, pihvid, suitsu- ja keedusingid, suitsuvorstid, hakklihast tooted. Rakvere kaubamärk valiti 1999.aastal Eesti kõrgeima tarbijaväärtusega kaubamärgiks (EMOR). 1998.aastast alates kuulub Rakvere Lihakombinaat HK-Ruokatalo kontserni koosseisu.

Hetkel kuum