Ülo Toomsalu • 6. september 2000 kell 6:35

Kontrolör andis trahvi tasumiseks enda pangakonto numbri

Tallinna sisekontrolliamet kahtlustab 2500 trahvikviitungi kadumist pealinna transpordikontrolli osakonnast ning toob välja ka juhtumi, mil üks piletikontrolöridest andis trahvi tasumiseks transpordiameti arveldusarve asemel isikliku pangakonto numbri, kirjutab Postimees.

Transpordikontrolli osakonna juhataja Arik Murumägi kinnitas eile, et üks katseajal töötanud kontrolör tegi piletijänesele 180kroonise trahvi ning andis tasumiseks oma pangakonto numbri. Ta lisas, et eksinud kontrolör täna enam piletita sõitjaid bussidest ei püüa, sest linn ei sõlminud temaga pärast katseaja lõppu lepingut.

Postimehe andmetel kahtlustab transpordiameti ja pealinna piletikontrolöride tööd kontrollinud sisekontrolliamet 2500 trahvikviitungi kadumist transpordikontrolli osakonnast. Kontrolöridele on välja antud 8500 kviitungit, millest on alles 6000.

Ühe võimaliku skeemi järgi on trahvikviitungid kadunud, sest piletikontrolörid on teinud bussijänesele rahatrahvi ja inimese poolt sõidukis makstud raha vastu väljastanud trahvi-kviitungi. Sama kviitungit kontrolör aga oma kontoris ei registreerinud ja pistis nii trahviraha endale tasku.

Sisekontrolliameti juhataja Viktor Vassiljev ei soostunud eile piletikontrolöride kohta valmivat ettekannet kommenteerima, kinnitades vaid, et ametil on põnevat materjali. Vassiljevi sõnul paneb amet transpordiameti ja piletikontrolöride töö kohta valminud aruande kokku tuleval nädalal ja esitab selle linnapea Jüri Mõisale.

Hetkel kuum