Reuters/Scanpix • 25 september 2000

Londoni börs asus kaitsele

Selle asemel kritiseeris LSE OM Gruppeni 75 ulatuses aktsiavahetusest koosneva pakkumise hinda, mille väärtus on vähenenud koos LSE aktsia tõusuga pärast ülevõtuettepaneku esitamist 29. augustil.

?Leiame, et OMi pakkumine on katse osta teie firmat odavalt, kasutades peamiselt uusi OMi aktsiaid, mille väärtus ei ole teada,? ütleb LSE juhatus aktsionäridele adresseeritud pöördumises.

?Londoni börs on edukas ja väärtuslik firma ? olles esikohal Euroopas ning kõige rahvusvahelisem aktsiabörs üldse,? seisab dokumendis, kus toonitatakse, et OMi pakkumine tähendaks aktsionäridele ?sõnaõiguse kadumist?, loomata klientidele olulist lisaväärtust.

Samas ei sisalda dokument uut strateegit alternatiiviks iX börsikoostöö plaanile Saksa Frankfurdi börsiga, millest rootslaste rünnaku järel 12. septembril loobuti.

LSE probleemidele tõid lisa peadirektori Gavin Casey tagasiastumine ning investeerimispanga Merrill Lynchi reedene otsus LSEedasisest nõustamisest loobuda.

LSE juhatuse esimees Don Cruickshank ütles eile, et LSE ?ei vaja mingeid koostöötehinguid?, ehkki analüütikute hinnangul on Londoni börsi väljavaated iseseisvalt püsima jääda suhteliselt kahvatud.

Tõenäoliseks peetakse nelja stsenaariumi.

Esiteks Frankfurdi börsi vastupakkumist koos Madridi ja Milano börsidega. Teiseks Pariisi, Amsterdami ja Brüsseli börsi ühendava Euronexti pakkumist. Kolmandaks võib Londoni börsile pakkumise teha ka USA Nasdaqi tehnoloogiabörsi ning neljandaks ei välista analüütikud kodumaist ühinemist LSE ja LIFFE futuuride ja optsioonide börsi vahel.

Autor: REUTERS

Hetkel kuum