Ülo Toomsalu • 27. september 2000 kell 6:04

Reostuse tekitanud laeva ähvadab mahamüümine

Muuga sadamas ulatusliku masuudireostuse põhjustanud Malta tankerit Alambra ähvardab mahamüümine, kui laeva kindlustaja ei suuda eile arestitud aluse tekitatud kahju kinni maksta, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Kui laeva kindlustanud firma ei tasu talle esitatud nõudeid, läheb laev kahju korvamiseks müüki,' lausus Tallinna Sadama esindaja vandeadvokaat Asko Pohla. 'Samas on suurem tõenäolisus, et kindlustusfirma maksab siiski raha ära, iseasi, millises mahus.'

Pohla ei osanud öelda, kui suureks võib kahjutasunõue kujuneda, sest vastavad arvutused on veel tegemata. Nõude esitamiseks on aega kuu.

Hinnanguliselt voolas tankerilt merre umbes 350 tonni masuuti ning saastekahju ühe tonni reostuse eest on 180 000 krooni. See teeks kahjutasunõude vähemalt 63 miljoni krooni suuruseks.

Eile arestis Tallinna linnakohus Alambra, et tagada laeva omanikfirmale Starlady Marine Ltd. esitatavad kahjutasunõuded. Pohla sõnul jääb laev aresti alla seniks, kuni kahjunõue hüvitatakse. Et laev kaikohta kinni ei hoiaks ning kahju suuremaks ei kujuneks, on kavas laeva hoida Muuga sadama reidil.

'Piirivalve hoolitseb selle eest, et laev Eestist pagema ei pääseks,' lausus Pohla.

Hetkel kuum