Ülo Toomsalu • 29. september 2000 kell 6:21

Tartu linnabussid jäid müümata

Tartu linna bussifirma Liikor erastamisele ei laekunud eilseks ühtegi pakkumist, kuigi Liikori käes on viieks aastaks kõik Tartu bussiliinid ja linnavalitsuse dotatsioon 18,1 miljonit krooni aastas, kirjutab Tartu Postimees.

Alatest juuli lõpust oli soovijail võimalik 1000 krooni eest osta Liikori erastamist puudutavaid dokumente. Need võtsid välja kolm ettevõtet, kuid ükski neist ei teinud oma hinnapakkumist.

Abilinnapea Margus Hanson tõdes, et tal olnuks hea meel, kui tulnuks kas või üks pakkumine 20 miljoni krooni suuruse alghinnaga müüki pandud bussifirma ostuks. Nüüd aga tuleb linnavalitsusel Liikori erastamine nurjunuks kuulutada ja seejärel otsustada bussifirma edasine saatus.

Linnapea Andrus Ansip märkis, et võib-olla müüb linn Liikori mõnele firmale otsustuskorras, kuid bussifirma hinda linn mingil juhul alla ei lase.

Eile saabus linnapeale CGA Transpordi kontserni kuuluvalt Rootsi firmalt Connex Transport AB faks, milles nad teatavad oma pakkumise tegemata jätmisest.

'Nad põhjendavad loobumist sellega, et ei näe võimalust tuleval aastal 39 Liikori bussi uuemate vastu välja vahetada,' refereeris linnapea Ansip rootslaste kirja. 'Aga mingit sellist kohustust pole, nad on meist väga valesti aru saanud.'

Ansip märkis, et rääkis eile telefonitsi Connex Transport AB arendusdirektori Frank Triessensiga ja teatas talle nende valearusaamast.

'Triessens lubas, et nad vaatavad kohe oma arvutused uuesti üle ja ta võtab siis minuga ühendust,' vahendas Ansip. 'Homme (täna - toim.) tuleb Tartusse Connexi juht, kes pakub oma variandi, mis Liikorist edasi saab. Igatahes on rootslased Liikorist väga huvitatud.'

Hetkel kuum