ÄP fototoimetus • 10. detsember 2000 kell 22:00

Laienemine on tõsine katsumus

Kuku Raadios kõneldes ütles Toomas Hendrik Ilves, et kui Euroopa Liidu sisereformid Nice?is poolikuks jäävad, lükkub liidu laienemine paratamatult edasi. Rasked otsused kanduksid aga Rootsi eesistumise aega, mis omakorda takistaks Rootsil keskendumast oma esmasele prioriteedile ? liidu laienemisele.

?Närviline,? iseloomustas Ilves Nice?i atmosfääri.

Samas ei maksa ka siis, kui Nice?is deklareeritakse ?jah, me oleme laienemiseks valmis, kõike puhta kullana võtta, sest ees ootab raske tegelikkus,? ütles Ilves, kelle sõnul on laienemine Euroopa Liidule tõsine katsumus.

Saksamaal ja Prantsusmaal tulevad 2002. aastal valimised ning valitsus jälgib hoolega oma populaarsust valijate hulgas. Sellises seisus on raske ette kujutada näiteks ELi ühtse põllumajanduspoliitika reformimist. Kui Eesti, Sloveenia ja Ungari vastuvõtmine ei valmistaks probleemi, siis teine lugu on Poola, kus põllumajanduses on hõivatud neljandik elanikkonnast ehk 10 miljonit inimest, ütles Ilves.

?Küpros, Malta, Eesti ja Ungari,? loetles Ilves riike, kes võiksid esimesena ja vähimate probleemidega Eli pääseda. Pluss Sloveenia.

Reformid edenevad visalt

Eestit hiiglaslikud abirahad ja investeeringud ELis ei oota

Kitsaskohad toit ja tuhamäed

Autor: ÄP

Hetkel kuum