Maksumaksja teenindamine kiireneb

15. jaanuar 2001, 00:00

Füüsiline isik saab kasutada e-maksuameti teenuseid kohe, kui tal on internetipanga kasutamise leping kas Hansapanga või Eesti Ühispangaga. Internetipanka sisenedes tuleb klõpsata Hansapangas viidale ?e-teenused?, Eesti Ühispangas viidale ?lisateenused?. Valides viida ?maksuamet?, tuleb sõlmida e-teenuste kasutamise leping. Edasine on juba lihtne.

Kui füüsilisel isikul puudub internetipanga leping, on tegutsemiseks kaks võimalust:

 • sõlmida endale sobiva pangaga internetipanga leping;

 • sõlmida maksuametiga autentimise leping (autentimine ? isikusamasuse tagamine interneti kasutamisel turvaelementide (kasutajatunnus, paroolid, PIN-koodid) abil).

Autentimise lepingu sõlmimiseks tuleb pöörduda maksuameti kohaliku asutuse poole ning seal sõlmida eelnimetatud leping. Sellisel juhul ei kasuta füüsiline isik maksuameti teenuseid panga kaudu, vaid maksuameti veebilehe www.ma.ee kaudu.

Juriidiline isik peab kindlasti sõlmima e-teenuste kasutamise lepingu maksuameti kohalikus asutuses. Lepingus näidatakse, millise portaali (Hansapanga, Ühispanga või maksuameti) kaudu pöördutakse e-maksuametisse.

Juriidiline isik saab kasutada e-maksuameti teenuseid oma esindaja kaudu. Esindaja saab olla füüsiline isik, kellele on antud selleks volitused.

Esindaja(d) kasutab(vad) e-maksuameti teenuseid isikliku internetipanga või maksuameti veebilehe kaudu. E-maksuameti kasutamiseks maksuameti veebilehe kaudu tuleb sõlmida maksuameti kohalikus asutuses autentimise leping.

Deklaratsioonide täitmisel täidetakse ainult neid lahtreid, mis on sisestatavad. Kui vajalikud arvandmed on sisestatud, vajutatakse tööribal nupule ?salvesta? ning arvuti arvutab sisestatud andmetest lähtuvalt ülejäänud lahtrid.

Näiteks käibedeklaratsiooni sisestamisel on vajalik sisestada ainult käibenumbrid ja ostmisel tasumisele kuuluva käibemaksu summa. Ülejäänu, st käibelt arvutatud käibemaksu summa ja lõppresultaadi (kas tuleb maksu maksta või kuulub maks tagastamisele), arvutab arvuti ise. Samuti täidetakse deklaratsioonid ka teiste maksude korral.

Salvestatud deklaratsioon aga ei ole veel esitatud deklaratsioon. Selleks, et deklaratsioon loetaks esitatuks, vajutatakse nupule ?kinnita?. Ainult kinnitatud deklaratsioon loetakse maksuametile esitatuks. Pärast deklaratsiooni kinnitamist kantakse tulemus kontokaardile.

Deklaratsiooni salvestamisel kontrollib arvuti täiendavalt, kas deklaratsioon on täidetud korrektselt. Kui täitmisel on rikutud mõnd reeglit, puuduvad numbrid vmt, ei saa deklaratsiooni kinnitada. Arvuti kuvab siis ekraanile rikutud reeglid, et deklaratsiooni esitaja saaks oma vead parandada.

Deklaratsioonide täitmiseks on võimalik abi saada maksuameti kohalikest asutustest.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  25. November 2011, 09:05
  Otsi:

  Ava täpsem otsing