Bürookombain vahetab e-posti arvuti abita

Indrek Kald 01. märts 2001, 00:00

Toshiba uus bürookombain võimaldab e-posti vahetamist ilma lauaarvutita, sõnumi teksti saab sisestada kombaini eraldi klaviatuurilt ning saabunud kirju lugeda väikeselt ekraanilt.

Toshiba e-Studio 16 on esimene bürookombain, millega saab vahetada e-posti. Prantsuse firma Sagem tõi mullu turule nn internetifaksi, millega sai e-kirju sisestada faksimasina tavaklaviatuurilt.

Märtsikuus müügile jõudva uue bürooseadmega Toshiba e-Stuido 16 saab e-kirju saata ka paberkujul ? selleks tuleb dokument skaneerida ja pakkida .tif faili ning seejärel lähetada e-kirjana mistahes arvutisse.

Tihti on vaja e-kirjaga edastada ka infot, mis on ainult paberil, seda arvutisse ümber lööma hakata on üpris tüütu. Sellised olukorras ongi abi uuest bürookombainist. Alternatiiv on mõistagi skaneeritud dokumendi failina saatmine tavalise arvuti abil. See Toshiba kontoriseade aga ei vaja e-posti vahetamiseks eraldi PC-arvutit, piisab võrguühendusest.

Toshiba kasutatav .tif fail peaks oma mahult olema sobiv e-kirjadega kaasa pandavate failide ehk attachment?ide jaoks.

Jõudluselt suurfirmale sobiv Toshiba e-Studio 16 kopeerib ja prindib kiirusega 16 koopiat minutis (formaat A4) või kümme koopiat minutis (A3). Järjestikku võib paljundama panna kuni 999 koopiat.

Uude kontorikombaini mahub standardvarustuses kuni 550 lehte paberit, lisasahtlitega on võimalik seda kogust mitmekordistada. Toshibale saab sisestada kuni 50 kasutajakoodi, mis tähendab, et kontoris võib igaüks olla muretu mitte avalikkusele mõeldud dokumentide välja trükkimisel ? printer väljastab paberid alles personaalse kasutajakoodi sisestamise järel.

Samuti saab uusi Toshiba bürookombaine kasutada internetifaksina, mis on suhteliselt uus funktsioon. See võimaldab saata fakse tavapäraselt telefoniliine pidi, kui ka läbi interneti, olenevalt kasutaja soovist ja sellest, kumb teenus hetkel odavamaks osutub.

Uus bürookombain võimaldab muuta ka dokumentide heledust nii automaatselt kui käsitsi seitsme sammu kaupa. Toshibal saab kasutada nii teksti-, teksti-foto kui ka fotore?iimi. Samuti võimaldab uus bürookombain teha peegelpilte. Aparaadi mällu saab jätta kuni neli tööd.

See aasta on Toshibal plaanis kogu oma digitaalsete koopiamasinate seeria uute seadmetega välja vahetada. Koopiamasinateks ei saa neid enam nimetada, sest kontoris võib neid peale paljundamise rakendada ka võrguprinteritena ja alates suvest ka faksidena.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing