Nordika loodab leida uue omaniku aprilliks

Kaivo Kopli 06. märts 2001, 00:00

?Strateegilise partneri otsingud tõesti käivad, kiiret pole aga kuhugi. Ma ei saa kommenteerida, kuivõrd on edenenud need kõnelused,? ütles Nordika Kindlustuse juhatuse esimees Tiit Arge.

?Omanikud on küll otsustanud, et pidades silmas Euroopa Liiduga liitumist, on vaja lülituda mingi strateegilise investori ketti. Aktsiakapitali laiendamiseks seda vaja ei ole, sest praegused aktsionärid saaksid sellega väga hästi hakkama,? lausus Arge.

Tema kinnitusel ei ole Nordikal mingeid finantsraskusi. Kindlustusringkondades on siiski visalt liikunud kuuldused, et Nordika majanduslik seis on nigel. Kindlustusinspektsiooni kahjukindlustuse järelevalve osakonna juhataja Priit Kask hindas Nordika seisu seniste majandustulemuste põhjal ?keskmiselt tugevaks?. Kask aga rõhutas, et kindlustusinspektsioon ei anna riskireitinguid.

Küsimusele, kas Nordika vajab inspektsiooni arvates strateegilist investorit, vastas Kask, et Nordika pole mingi erand. ?Kui mõni selts ühineb kellegagi ja moodustub suurem selts, siis halvemaks ei saa see olukorda teha,? ütles Kask.

Kinnitamata andmetel on Nordika osalisest või täielikust ostust huvitatud Põhjamaade pangandus-kindlustushiiglane Nordea, täpsemini gruppi kuuluv kindlustusfirma Tryg-Baltica Taanis.

Nordea filiaal Tallinnas on kinnitanud, et Eesti kindlustusturule sisenemisest ollakse huvitatud, kuid selliseid otsuseid langetatakse kindlasti mujal kui Tallinnas. Nordea Baltimaade ja Poola regionaalpanga asepresident Heikki Viitanen soovitas küsimustega kindlustustegevusest Eesti turul pöörduda just Taani suurima kahjukindlustaja Tryg-Baltica poole, kuid sealt Nordikat puudutavale küsimusele ei vastatud.

Nordika portfellist moodustab lausenamuse kohustuslik liikluskindlustus, mille osatähtsus jaanuaris ulatus 85,8 protsendini. Märtsis langetas Nordika liikluskindlustuslepingute teenustasu madalaimale tasemele ? 103 kroonilt 29 kroonile.

?Me ei taha liikluskindlustuse osatähtsust portfellis suurendada, tahame turuosa hoida,? ütles Arge, kelle sõnul pole liikluskindlustuse ülisuur osatähtsus seltsi portfellis ohtlik.

Kindlustuslitsentsi peatamise ajal 1999. aasta septembris oli liikluskindlustuse osakaal ka ASA Kindlustuses 83,4%.

Arge sõnul ei tee Nordika 29kroonise teenustasuga mitte mingit kampaaniat. ?Võib-olla on jäänud kahe silma vahele, et Nordika ei ole läinud oma teenustasuga alla, vaid sama madala teenustasuga on teised turuosalised ju kogu aeg pakkunud liikluskindlustust,? ütles Arge.

Samas on Nordika kindlustusdirektor Jaak-Kristian Sutt kinnitanud, et üha tihenevas konkurentsis soovitakse mitte ainult turuosa hoida, vaid ka suurendada.

Nordika turuosa liikluskindlustuses oli eelmise aasta lõikes keskmiselt 14%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing