Kaivo Kopli • 22. märts 2001 kell 8:41

Välisministeerium soovib Brüsseli esindusele teiste ministeeriumide raha

Kuna Eesti esinduses Brüsselis asuvad tulevikus tööle mitte ainult välisministeeriumi, vaid ka teiste ametkondade töötajad, soovib välisministeerium esindushoone rajamiseks europealinna ka teiste ministeeriumide panust.

?Suurima lähiaastate plaanina seisab välisministeeriumil ees vajadus lahendada Eesti esinduse hoone rajamine Brüsselis. Kuivõrd tegu on esindusega, mille töötajatest vaid pooled on välisministeeriumi ametnikud, vajab see küsimus valitsuse-poolset lahendamist tervikuna,? kirjutab välisministeeriumi asekantsler Jüri Seilenthal aastaraamatus ?Eesti välisministeerium 2000?.

?Rõõmustavama poole pealt võib esile tuua kahe uue saatkonna avamise ? Kanadas ja Türgis, kus Eesti Vabariigil varem saatkonda pole olnud,? kirjutab Seilenthal. Siirast rõõmu väljendas ta ka 1999. aastast jäänud probleemobjektidele lahenduse leidmise üle: peamaja fassaadi remont on õnnelikult lõppenud, täie hoo on saanud saatkonnahoone renoveerimine Berliinis.

Möödunud aastal investeeris välisministeerium kapitaalremondiks 36,2 miljonit krooni. Sealhulgas kulus saatkonnahoonele Berliinis 14,6 miljonit, Moskvas 3, Riias 1,4 ja Londonis 3,7 miljonit. Peahoonele kulus 8,5 miljonit ning hoonesse Lembitu tn 3 investeeriti 5 miljonit krooni. Välisesindustele soetati autosid 4,2 miljoni ning välisministeeriumi autoparki uuendati 959 000 krooni eest.

Hetkel kuum