Ülo Toomsalu • 19. aprill 2001 kell 6:44

Kadrioru park tahetakse puudest paljaks teha

Kadrioru pargi Poska tänava ja lossi vahele jäävast osast võetakse maha kuni 900 puud. Nende asemele rajatakse barokkaed heki, purskkaevude, sillakeste, lehtlate ja paviljonidega. Ümberehitus läheb maksma 60 miljonit krooni, kirjutab SL Õhtuleht.

?Kardan, et puude mahavõtmisest tuleb tõsine konflikt meie ja linnakodanike vahel,? ütleb osaühingu Kadrioru Park direktor Ain Järve. Aga ta on valmis pahameelt taluma ja oma plaani kaitsma.

22. juulil - Kadrioru pargi sünnipäeval - riputatakse uue aia plaan kõigile linlastele näha. Järve on kindel, et praegune pimepark peab tulevikus kaduma.

Botaanikaaed ja keskkonnaministeerium olid Tallinnas Kaarli puiesteel kasvavate sajandivanuste pärnade mahavõtmise vastu, aga Kadrioru puude mahavõtmiseks on nõusolek saadud.

?Muidu ei oleks ju põhjust olnud teha eelprojekti, projekti, saada projektimisluba. Linna ja riigi tasandil on kõik ühel meelel, et Eesti suudab barokkparki taastada,? seletab Järve.

Järve sõnul ei hakata lageraiet tegema enne kui kahe aasta pärast. Umbes kahe hektari suuruses pargiosas on kuni 900 puud, mis kasvavad seal 18. ja 19. sajandist saadik. Puude langetamise ja ehitamise ajaks pannakse kõrge tara ümber rekonstrueeritava pargiala.

Pargiosa renoveerimine võtab neli aastat ja raha loodetakse saada linna eelarvest 15 miljoni krooni kaupa. Puude asemele tuleb 250 meetri pikkune ja 140 meetri laiune barokkstiilis park, kus on kahe meetri laiused kanalid 6-8 silla ja 14 paeplaadist või betoonist purskkaevuga. Aia alguses seisab 12 meetri kõrguse joaga peapurskkaev. Aia äärde tuleb 3-3,5 meetri kõrgune suletud hekk.

Hetkel kuum