Andres Kärssin • 14. mai 2001 kell 11:17

Hulgimüüja Onninen kaalub müügivõrgu laiendamist

Tehnokommunikatsioonide hulgimüügifirma AS Onninen kaalub lisaks Tallinna ja Tartu esindustele müügivõrgu laiendamist üle Eesti.

Onninen Balti juhi Jussi Piiponeni sõnul kaalub kontsern järgmise sammuna Onninen Ekspress kontseptsiooni laiendamist Eestisse, mis tähendaks väiksemate müügiüksuste loomist väljaspoole Tallinnat ja Tartut. Soomes on Onninenil 42 selle kontseptisooni järgi tegutsevat poodi.

Onninen Ekspress koosneks 4-6 inimesest ning tegutseks umbes 600 ruutmeetrisel pinnal, ütles Piiponen. 'Sellised üksused töötaksid terminalidena, kus saaks tellida rohkem kaupa kui on olemas kohapeal,' lisas ta.

Potentsiaalsete Onninen Ekspress asukohtadena näeb ettevõte Põhja- ja Ida-Eestit ning Pärnut. Samas lausus Piiponen, et ei tea veel täpselt, millal väiksemaid müügiüksusi rajama hakatakse, kuna see sõltub otseselt siinsest ehitus- ja remonditurust.

Kütte-, veevarustus-, elektri- ja ventilatsiooniseadmete hulgimüügiga tegeleva ASi Onninen mullune käive oli 176 miljonit ning kasum üle viie miljoni krooni. Alates tänasvusest aastast tõi ettevõte siinsele turule oma kaubamärgiga tooted ning alustas toodete markeerimist ka jaemüüjate tarbeks.

Hetkel kuum