Odavad väikemajad leidsid ostjad ilma reklaamita

12. detsember 2001, 09:33

Endise Tallinna linnapea Jüri Mõisa algatatud Aaviku odavate majade piirkond Tiskres saab esimesed elanikud tuleva aasta mais, ning ala arendav erafirma on leidnud ostjad kõigile uue elurajooni 67 krundile kerkivale majale, kirjutab Postimees.

Kevadel linna korraldatud konkursi tulemusel ala väljaehitamisega tegeleva KMG Ehituse ehitusdirektor Tiit Nurklik ütles eile, et firma alustab 90-150ruutmeetriste majade ehitamist Aavikus jaanuaris ning esimesed kümme maja valmivad mais. ?Nende kümne maja ostmiseks on ka müügilepingud sõlmitud,? lisas ta.

Peale selle on firma müünud veel viis maja, mis valmivad oktoobrist 2002 kuni juunini 2003. Nurkliku andmetel on ülejäänud 52 maja juba broneeritud ning lisaks ootab 10-15 inimest järjekorras, kui keegi broneerijatest peaks ostusoovist loobuma

Ligi 450-550ruutmeetristele kruntidele kerkivate eramute hinnad algavad 660 000 kroonist ja ulatuvad pisut üle miljoni krooni.

Uutele majadele ostjate leidmiseks ei tulnud firmal reklaami teha, sest soovijate nimekiri oli Nurkliku sõnul juba varem olemas.

?Veel enne meie konkursi võitjaks valimist oli tekkinud huviliste rühm, kes oli suutnud ennast Hansapangas, Hansa Liisingus ja Tallinna linnavalitsuses registreerida,? selgitas ta. ?Koos konkursivõiduga anti meile üle enam kui sajast inimesest koosnev nimekiri.?

Aaviku eramute odavuse põhjusena tõi ehitusdirektor esile peamiselt kaks asjaolu ? korraga ehitatakse palju maju ning inimesed ei osta mitte maad, vaid sõlmivad hoonestuslepingu.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing