Kuna kinnisvarahooldusettevõte BREM on nii Tallinna Vee kui Tallinna Soojusega saavutanud möödunud nädalal uued kokkulepped, ei ole Tallinna linnavalitsuse 24 miljoni krooni suurune nõue põhjendatud, teatas BREM Halduse juhatuse esimees Rait Lukas.
BREMi esindava advokaadibüroo Leppik Partnerid advokaadi Jüri Leppiku sõnul on BREM täitnud täpselt linnavalitsuse ettekirjutise saavutada 15. veebruariks kokkulepped Tallinna Vee ja Tallinna Soojusega. ?Pooled on varasema kokkuleppe asendanud uuega ning võimalikku rikkumist saab käsitleda ainult uue lepingu kontekstis. Seda pole aga toimunud,? märkis Leppik.
?Kui ma olen pangale võlgu ja me lepime pangaga uutel tingimustel kokku, siis ei saa pank enam viidata minu varasematele võimalikele rikkumistele. Seega rikkumistest kui faktidest ei saa mitte mingil juhul rääkida,? selgitas Leppik.
BREM Haldus ASi juhatuse liikme Toomas Õispuu sõnul hämmastab hooldusettevõtet, et kui kõigi koostööpartneritega on probleemid lahendatud, alustab abilinnapea olukorra dramatiseerimist ja klientide alusetut hirmutamist. ?Võin vaid sellise järjekindla ja hästi planeeritud tegevuse tagamaid oletada, aga minul ei ole kommet oma oletusi kohe laia avalikkuse ette tuua ? sõnas Õispuu.
BREM on korduvalt teinud linnavalitsusele ettepaneku erastamislepingus ette nähtud audiitorite komisjoni kokku kutsumisest. Siiani on linnavalitsus seda eiranud.
?Mõistame, et abilinnapea ei ole kerge ülesande ees, kuna möödunud nädalal tegid nad Tallinna Küttele ettepaneku soojaarveid otse saata. Aga koostööpartneri poolt oleks viisakas kui nüüd inimesi reaalselt huvitavalt probleemilt tähelepanu kõrvale ei juhitaks,? sõnas Õispuu. .
BREM tasus 12. veebruaril kogu võla ASle Tallinna Vesi. ASi Tallinna Vesi finantsdirektor David Ordman on kinnitanud, et BREM on kõik finantskohustused seisuga 31.12.01 ASi Tallinna Vesi ees täitnud.
Tallinna Soojust rentiva ettevõttega Tallinna Küte saavutas BREM kokkuleppe 15. veebruaril. Ligi pool võlasummast tasus hooldusfirma esmaspäeval ning viimase makse teeb ettevõte vastavalt kokkuleppele aprilli alguses.
?Julgen väita, et mitte ühegi kliendi huvid pole siiani ega saa ka edaspidi kahjustatud. Kuna meie konkurent käib pidevalt meie kliente tülitamas, siis on ka kliendid mõistnud asja tegelikku, konkurentsivõitlusest tingitud iseloomu,? ütles Õispuu.
Kalanduse Maja ostis Tallinna linnalt möödunud aasta aprillis kaheksa kinnisvarahaldusfirma aktsiad, makstes nende eest kokku 51,5 miljoni krooni. Lisaks lasus linna poolt juhitud ettevõttel üle 80 miljoni krooni suurune võlg hankijate ees, mis on tänaseks poole võrra vähenenud. BREM on täiendavalt investeerinud ettevõtte poolt hallatavatesse majadesse ja 725 inimese koolitusse üle 10 miljoni krooni.
Seotud lood
Alanud aasta tõotab tulla väikeinvestorite jaoks tegus, sest turge juhivad mitmed tehnoloogilised uuendused, regulatiivsed muudatused ja makromajanduslikud suundumused. Freedom24 analüütikud annavad näpunäiteid, millele tähelepanu pöörata.