Ülo Toomsalu • 26. märts 2002 kell 6:09

PM: Võltsijad valetasid õpetajaid parteilasteks

Kümned Pärnumaa Kilingi-Nõmme gümnaasiumi, Paikuse põhikooli ja Kihnu põhikooli õpetajad avastasid, et seisavad Eesti Demokraatliku Partei (EDP) nimekirjas, ehkki keegi neist pole kunagi sellesse parteisse astunud, kirjutab Postimees.

Pärnumaa õpetajate lausparteistamine leidis registriandmete järgi aset 1998. aastal. Enamik neist on EDP liikmeks pandud ka ühel ja samal kuupäeval - 29. juunil.

?Meie õpetajatele oli juba ammu mõistatus, miks saadab EDP juht Jaan Laas meile jõulu- ja sünnipäevatervitusi ning kutsub erakonna suvepäevadele,? nentis Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õppealajuhataja Mari Karon. Ta pole kunagi kirjutanud avaldust ei EDPsse ega tolle eelkäijasse Sinisesse Erakonda astumiseks, ent leidis end sellegipoolest nimestikust.

Kilingi-Nõmme 57 õpetajast kasutas EDP nende teadmata kokku 38 nime, Paikuse põhikooli 24 pedagoogist oli parteinimekirja pandud 12.

Kihnu kooli üheksast õpetajast leidsid avaldust kirjutamata end parteiliikmete seast seitse, kusjuures ülejäänud kaks - direktor ja üks õpetaja - on asunud tööle alles sel õppeaastal.

Kilingi-Nõmme koolijuhid riputasid neid üllatanud parteinimekirja õpetajate toa seinale üles. Eilseks oli juba 26 EDP-laseks tehtud pedagoogi märkinud oma nime kõrvale «Ei ole astunud ja protestin!» või «Pole iialgi kuulunud!»

Ülejäänud Kilingi-Nõmme pedagoogid pole nimekirja kommenteerinud, küll aga teavad kolleegid, et üks endine õpetaja on juba lahkunud manalateele ja teine pole isegi Eesti kodanik, mis on erakondadesse kuulumiseks nõutav.

Erakonna Demokraadid - Eesti Demokraatliku Partei esimees Jaan Laas ütles eile Postimehele, et mõni aktiivne erakonnaliige võib olla esitanud avalduse ka mõne oma tuttava, sõbra või koguni üldsusele tuntud inimeste nimel.

Hetkel kuum