Ülo Toomsalu • 12. aprill 2002 kell 6:20

SLÕL: Pensionär peksis linnaametnikku

Vastuvõtule mittepääsenud naispensionär andis eile Tallinna Kesklinna valitsuse elamuosakonna juhatajale peksa.

Endine vangivalvur Rogneda (64) ründas elamuosakonna juhatajat Elviira Viieskit vahetult pärast kodanike vastuvõtu lõppu eile keskpäeval, kirjutab SL Õhtuleht.

Ta ootas vastuvõtule pääsemist kümme minutit pärast kahtteist ja kui Viiesk koos eelmise vastuvõetuga kabinetist väljus, siis soovis Rogneda samuti tema juurde pääseda, rääkis kesklinna valitsuse avalike suhete nõunik Jana Sasko.

?Viiesk ütles talle, et on tema murega kursis ning soovitas kõigepealt korterivõla ära maksta,? sõnas Sasko. Seepeale muutus Rogneda agressiivseks ning Viiesk pidi tema eest põgenema.

?Viiesk jooksis teisele korrusele ja karjus appi, kuna lõunavaheaja tõttu olid vaheuksed kinni,? ütles Sasko. Rogneda jõudis aga Viieskile järele ja hakkas teda peksma. Viimasena vastuvõtule pääsenud endine politseinik Vahur astus küll ründele vahele, kuid sai samuti põhjalikult kolki, märkis Sasko. Tema kinnitusel on Viieskil käsi kriimustatud ja Vahuril nägu lõhki.

Kesklinna politseiosakonna ülemkomissari Andreas Anvelti sõnul toimetas politsei Rogneda osakonda. Talle tehti protokoll solvamise ja tülitamise eest ning ta on kutsutud 25. aprillil arutelule. ?Naisele saab määrata kuni saja trahviühiku suuruse rahatrahvi (6300 krooni) või aresti,? ütles Anvelt.

Jana Sasko sõnul on Rogneda juba tuntud-teatud Kesklinna valitsuse agressiivne ?klient?. ?Viieskit sai veel tema eest hoiatatud, sest varem on Rognedaga samuti intsidente olnud.?

Hetkel kuum