3. märts 2003 kell 7:42

Veebruar oli Dow'le kolmas languskuu järjest

Ehkki reedel lõpetasid USA aktsiaturud kerge tõusuga, oli veebruar Dow Jonesi tööstuskeskmisele kolmandaks järjestikuseks languskuuks.

Reedese kauplemispäeva esimesel poolel toimus Wall Streetil korralik hinnaralli, sest USA neljanda kvartali majanduskasv oli täpsustatud andmetel suurem kui eelnevalt osati arvata. Nimelt täpsustati majanduskasv esialgsega võrreldes kaks korda suuremaks.

Pärastlõunal aga liikus Dow Jonesi tööstuskeskmine <GR#US.^DJI> vaheldumisi nii positiivsel kui ka negatiivsel territooriumil, lõpetades päeva vaid 0,08protsendilise tõusuga 7891,08 punktil. Turud olid enne nädalavahetust närvilised. Päris tõenäoliseks peeti uudisteagentuuri Reuters teatel võimalust, et USA ründab Iraaki nädalavahetusel, mistõttu paljud investorid eelistasid aktsiad igaks juhuks ära müüa.

Peamiselt tehnoloogiasektori ettevõtete aktsiate hinnaliikumist peegeldav Nasdaqi koondindeksi <GR#US.^IXIC> tõus oli märksa korralikum ? 1,03 protsenti 1337,52 punktini. Tehnoloogia- ja meediasektor olidki hinnatõusu eesotsas, kusjuures langustrendi eesotsas oli peamiselt teenindussektori ettevõtete aktsiad.

Intel <GR#US.INTC> oligi üks enamtõusnud aktsia Dow komponentide hulgas pärast seda, kui investeerimispank Lehman Brothers tõstis maailma juhtiva kiibitootja kasumiprognoosi. Panga analüütik Daniel Niles kirjutas raportis, et tema optimism baseerub Inteli tugevusel väljapool USAd, turuosa kasvamisel ja kompanii tugeval bilansil.

Aktsia hind kerkis 3,35 protsenti 17,26 dollarini. Intel on olnud ka sel aastal enim tõusnud aktsia Dow komponentide hulgas. Kahe kuu jooksul on see kallinenud 10,5 protsenti.

Hetkel kuum