Gea Velthut-Sokka • 27. mai 2003 kell 13:42

WHO lisas Kanada uuesti SARSi kohalike levialade nimekirja

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) lisas Toronto uuesti SARSi kohalike levialade loetellu.

WHO viimastel andmetel on Kanadas registreeritud 26 uut SARSi kahtlast ja 8 tõenäolist juhtu. Uute juhtudega on seotud neli Toronto haiglat.

Kanada arvati ohualade nimekirjast välja 14. mail. Piirkond arvatakse ohualade nimekirjast välja siis, kui 20 päeva ehk SARSi kahekordse peiteaja vältel ei ole piirkonnas esinenud ühtki uut SARSi juhtu.

Euroopas SARSist põhjustatud surmajuhtumeid esinenud ei ole. Hetkel on ravil kaks tõenäolise SARSi diagnoosiga haiget: Soomes Kotkas ja Prantsusmaal. Kotka haiglas ravil viibiva patsiendi puhul hindavad Soome arstid ja epidemioloogid SARSi tõenäosust madalaks, kuid täiesti välistada seda võimalust ei saa.

Võimaluse korral tuleks vältida reisimist SARSi ohupiirkondadesse, milleks WHO tänastel andmetel on kuus provintsi Hiinas. Torontot WHO seni veel SARSi tõttu reisimiseks mittesoovitavaks piirkonnaks liigitanud ei ole.

WHO viimastel andmetel on registreeritud 8202 SARSi tõenäolist juhtu 28 riigis. 725 inimest on surnud ja 4662 paranenud. Võrreldes viimase kuuga on SARSi levik maailmas mõnevõrra aeglustunud: 28. aprillil oli SARSi registreeritud 5000, 2. mail 6000, 8. mail 7000 ja 22. mail 8000 korral.

Hetkel kuum