18. august 2003 kell 6:48

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Postimees:

Euroopas toodangult Heinekeni järel teine ja Venemaa suurim õlletootja Baltika asub ambitsioonika plaaniga vallutama Eesti turgu, lootes aastaga haarata endale viis protsenti siinsest õlleturust.

Euroopa Liidust välja jäämine tähendab Eesti tootjatele mitmete teiste turgude kõrval ka kauaigatsetud Vene turu kadumist ning on võimalik, et valitsus peab ümber vaatama ka kaubanduslepingud euroliiduga.

Tänavu esimese poole aastaga tegid metsavargad kõige rohkem kurja Võrumaal ja Ida-Virumaal - mõlemas maakonnas ulatus nende tekitatud kahju üle 10 miljoni krooni.

Eesti Päevaleht:

Viimaste nädalate segadus Sampo Pension 50 fondi reklaamis lubatud 10-protsendilise garanteeritud aastatootluse ümber hakkab vaibuma. Finantsinspektsioon ja Sampo Pank jõudsid reklaami uues sõnastuses kokkuleppele.

Maksupolitsei viis möödunud nädalal lõpule uurimise ühest Tallinna hotellitoast juhitud illegaalse kütuseäriga tegelenud grupeeringu suhtes, mis tankistide ja varifirmade abil kahe aasta jooksul pettis riiki enam kui 12 miljoni krooniga.

Kui Eesti ütleb Euroopa Liidule ?ei?, tähendab see suurt tagasilööki kutseharidusele, sest euroraha eest on koolide taset juba tõstma hakatud, suuremad muutused ootavad siiski ees.

Tartu Postimees:

Uued kaubanduskeskused on muutmas Tartu vanalinna halliks tsooniks, kus kaupmehed teevad tühjendusmüüke, toidu- ja tööstuskaubanduse ajajärk Rüütli tänaval näib olevat pöördumatult mööda saamas.

Hetkel kuum