Pille Kõresaar • 13. november 2003 kell 14:21

Ehitaja sügiskonverents: Arendaja ja kohalik omavalitsus tehku koostööd

Arendaja ja kohalik omavalitsus tehku koostööd, soovitab Arco Investeeringute ASi juhatuse esimees Veiko Pedosk Ehitaja sügiskonverentsil.

Järgneb Veiko Pedoski ettekanne:

'Tüüpilise arendusprojekti puhul arendaja ja kohaliku omavalitsuse huvid ristuvad.

Arendaja soovib, et planeering kiirelt läbi läheks ning et avalik arvamus ei sekkuks. Omavalitsuse hirmuks on nõrk suutlikus- sotsiaalvaldkond neelab enamuse eelarvest. Kogu omavalitsuse töö on keskendunud rahade õiglasele jagamisele, infrastruktuuri ettevõtted on ebaefektiivsed.

Võimalik ideaalne koostöö algab Pedoski sõnul kohaliku omavalitsuse poolt- seades võrdsed reeglid kõikidele arendajatele ning käsitledes suurima tähelepanuga olemasolevat logistikat, teedevõrku ning elanike huve.

Riskide minimiseerimiseks tuleb vähendada kulutusi- Pedoski sõnul aitab arendaja totaalselt avalik ja läbipaistev käitumine vältida hiliseid ja tulutuid vastulauseid.

Arendajad peaksid aktiivselt osalema detailplaneeringu koostamisel, seni veel ei vaadelda arendusprojekti kui tulevast elukeskkonda.

Huvid peaksid olema ühesuunalised- infrastruktuuri lahendamisel, ehituslogistika, ehituskultuuri osas kuni müügi ja uute elanike registreerimiseni välja: elukeskkonnaga rahulolev elanik on hea maksumaksja.

Baltimaade suurim arendusprojekt on 80 ha 290 maja, 189 korteri ja 1600 elanikuga Veskimöldre elamurajoon.'

Hetkel kuum