Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 6:06

EPL: Riigikogulastele liisinguhüvitise ülempiir

Riigikogu vanematekogu kehtestas eile autoliisingute hüvitamisele ülempiiri, kuid nii Res Publica kui ka Reformierakond leiavad, et lahendus on poolik.

Vanematekogu otsustas, et riigikogulased tohivad auto kasutusrendi maksmiseks alates detsembrist kasutada maksimaalselt poolt oma kuluhüvitiseks ette nähtud summast ehk 3900 krooni kuus, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kuigi vanematekogu kiitis ülempiiri seadmise heaks, avaldas Reformierakonna fraktsioon tulemuse üle pahameelt. Reformierakondlane Märt Rask märkis, et olukorras, kus teema on äärmiselt terava avaliku tähelepanu all, ei saa mõistlik otsus sündida suletud uste taga. Raski sõnul tuleb probleem lahendada juhatuse asemel Riigikogu suures saalis.

Pahameelt väljendas ka Res Publica saadikurühm, kes soovib liisingumaksete ning ka restorani- ja alkoholiarvete kompenseerimise lõpetamist kuluhüvitiste eest.

Spiiker Ene Ergma ütles BNSile, et tema soovitas autoliisingu hüvitamise üldse ära kaotada. ?Aga see ei leidnud jätkuvalt toetust,? lausus ta. ?Teisi Res Publica ettepanekuid restoraniarvete ja alkoholi hüvitamise osas täna enam ei arutatud ning loodan, et iga fraktsioon ja Riigikogu liige suudab siin ise ausalt ja õiglaselt käituda.?

Hetkel kuum