Iraagi missioonil granaadirünnakutes haavata saanud Eesti kaitseväelased, kes ei kaota töövõimet, ei saa kindlustusfirmalt sentigi hüvitist.
Kaitseministeeriumi avalike suhete juhi Madis Mikko sõnul näeb spetsiaalselt Iraagi missiooniks kindlustusfirmaga Seesam sõlmitud leping ette, et kindlustushüvitist makstakse haavatasaamise korral vaid neile sõduritele, kelle tervis ei ole poole aasta möödudes täielikult taastunud, kirjutab Postimees.
Nii võivad viimase kuu aja jooksul Iraagis kolmes granaadirünnakus haavata saanud kaheksast Eesti sõdurist võimalikule kindlustushüvitisele praegu loota vaid kaks meest, kes saadud vigastuste taastusravi tõttu on pidanud missiooni katkestama.
Neist üks, 16. oktoobril granaadikildudest kergelt viga saanud sõdur naasis juba kolme nädala eest omal jalal Bagdadist kodumaale taastusravile.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Teine, 2. novembril Abu-Ghuraybi turu lähedal granaadiplahvatuse järel pindmiseid haavu saanud eestlane on saadetud taastusravile ühte Lääne-Euroopa riiki Ameerika sõjaväe hospidali.
Kas sõdur on kaotanud vigastuse tõttu töövõime ja kui, siis millises ulatuses, määrab arstlik komisjon vastavalt sotsiaalministeeriumi sellekohasele juhendile.
Selle komisjoni määratud töövõimetuse protsent on ka aluseks kindlustusfirmale, kui suure summa nad peavad kannatanule hüvitiseks maksma.
Seesami lepingu järgi on kõigi 43 jaanipäeva paiku Iraaki saabunud eestlase elu kindlustatud surma korral 150 000 kroonile, sõdurite elu kindlustab aga ka kaitseväeteenistuse seadus. Seadus garanteerib teenistusülesannete täitmisel langenud kaitseväelase perekonnale ühekordse toetusena riigilt kümne aasta palga.